Trwa ładowanie...
dn1hu1w

Sensacyjne odkrycie. "Czterej pancerni i pies" w niezwykłej wersji

Spadkobiercy działającej do 2011 r. Wytwórni Filmów Fabularnych (WFF) odkryli prawdziwe skarby w przejętym archiwum. Znaleziska pozwoliły rozpocząć proces digitalizacji taśm dźwiękowych z muzyką z filmów powstałych w WFF. Już niebawem pojawi się pierwszy efekt tej inicjatywy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Czterej pancerni i pies" trafili na antenę w 1966 r.
"Czterej pancerni i pies" trafili na antenę w 1966 r. (filmpolski.pl)
dn1hu1w

WFF działała w latach 1954-2011 i zrealizowała niemal 500 produkcji, filmów i seriali. Wśród nich legendy polskiej kinematografii: "Popiół i diament", "Sami swoi", "Lalka", Rękopis znaleziony w Saragossie", "Stawka większa niż życie" czy "Czterej pancerni i pies". Zbiory WFF przejęło Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) we Wrocławiu.

- Oprócz naszej bieżącej statutowej działalności – przede wszystkim produkcji filmowej, edukacji i promocji kultury, realizujemy także inicjatywy mające na celu utrwalanie historii oraz dorobku WFF i polskiego kina, a także przybliżanie ich kolejnym pokoleniom – mówił Robert Banasiak, dyrektor CeTA.

Czarny rok dla światowego kina. Przez pandemię nie ma co oglądać

- W tym roku dzięki współpracy z GAD Records rozpoczęliśmy proces digitalizacji taśm dźwiękowych z muzyką z filmów powstałych w WFF, których pokaźny zbiór odkryliśmy w naszym archiwum – dodał Banasiak, zapowiadając ukazanie się niektórych nagrań w formie płyt i dystrybucji cyfrowej. Na pierwszy ogień pójdzie ścieżka dźwiękowa z serialu "Czterej pancerni i pies".

dn1hu1w

- Wszyscy doskonale pamiętają tytułową piosenkę w wykonaniu Edmunda Fettinga. Ale muzyka ilustracyjna Adama Walacińskiego to wartość sama w sobie, perfekcyjnie zaaranżowana, wykorzystująca w pełni możliwości orkiestry, a ponad wszystko – wciąż doskonale brzmiąca po tylu latach. – Michał Wilczyński, szef GAD Records.

Muzyka z serialu "Czterej pancerni i pies" ukaże się na płycie CD 20 listopada. W planach jest też wydanie na winylu, ale na nie trzeba będzie poczekać do 2021 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn1hu1w

Podziel się opinią

Share
dn1hu1w
dn1hu1w