Trwa ładowanie...

Wielkie kolędowanie z Ostrej Bramy w Wilnie na antenie TVP1 w Święta Bożego Narodzenia

W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 25 i 26 grudnia na antenie TVP1 zobaczymy koncert pt. "Wielkie kolędowanie z Ostrej Bramy”. Koncert zaprezentowany zostanie w dwóch częściach o godzinie 17:30.

Share
Wielkie kolędowanie z Ostrej Bramy w Wilnie na antenie TVP1 w Święta Bożego Narodzenia
Źródło: PAP, Fot: Lech Muszyński
d3ah2xe

To pierwszy w historii bożonarodzeniowy koncert w kościele Św. Teresy pod Ostrą Bramą w Wilnie emitowany przez TVP. Miejsce muzycznego wydarzenia wcześniej upamiętnił Adam Mickiewicz w pierwszych wersach Inwokacji poematu "Pan Tadeusz”.

W koncercie z repertuarem tradycyjnych kolęd i pastorałek wystąpią m.in.: Maryla Rodowicz, Anna Wyszkoni, Cleo, Roksana Węgiel, Viki Gabor, Piotr Cugowski, Piotr Kupicha, Joszko Broda, Marek Piekarczyk, Zenek Martyniuk, Boys, Classic oraz chór z Wilna.

d3ah2xe

Koncert został zrealizowany w Wilnie, w kościele św. Teresy oraz na ulicy Ostrobramskiej pod Obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej.

Występ rozpocznie Marek Bukowski interpretacją Inwokacji "Pana Tadeusza”. Następnie, kolędy przeplatane będą fragmentami tekstu "Litanii Ostrobramskich” Stanisława Moniuszki w wykonaniu znanych Polaków mieszkających na Litwie.

d3ah2xe

Podziel się opinią

Share
d3ah2xe
d3ah2xe