Trwa ładowanie...
d2rxq13

Netflix znowu stawia na Polaków. Umowa na "Wiedźmina" podpisana

Prace na planie drugiego sezonu "Wiedźmina" Netfliksa ruszyły na początku roku. Koronawirus pokrzyżował plany twórców, ale są i dobre wiadomości. Polskie studio Platige Image właśnie podpisało umowę na stworzenie efektów specjalnych do wszystkich nowych odcinków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Platige Image znowu będzie pracować przy "Wiedźminie"
Platige Image znowu będzie pracować przy "Wiedźminie" (Materiały prasowe)
d2rxq13

W najnowszym raporcie Komisji Nadzoru Finansowego pojawiła się informacja o zawarciu umowy "na wykonanie cyfrowych efektów wizualnych" na potrzeby produkcji drugiego sezonu serialu "The Witcher". Umowa zawarta między spółką akcyjną Platige Image i Netfliksem dotyczy wszystkich ośmiu odcinków drugiego sezonu "Wiedźmina", który planowo ma się ukazać w 2021 r. Wybuch pandemii koronawirusa i przymusowe wstrzymanie prac na planie może oczywiście wpłynąć na przesunięcie daty premiery.

Obejrzyj zwiastun "Wiedźmina" Netfliksa:

W raporcie KNF czytamy, że "umowa obejmuje realizację przez Grupę Platige Image określonych efektów specjalnych. Prace objęte Umową będą realizowane kolejno dla poszczególnych odcinków, a ostateczny termin realizacji wszystkich prac przypada na lipiec 2021 r.".

d2rxq13

Wartość kontraktu opiewa na ponad 7 mln zł, a dokładnie 8 proc. przychodów ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Platige Image za rok 2019.

Materiały prasowe

Przypomnijmy, że specjaliści z Platige Image pracowali w podobnym zakresie przy pierwszym sezonie "Wiedźmina".

150-osobowy zespół artystów rozpoczął pracę pół roku przed oficjalną premierą serialu. Zadaniem Polaków było m.in. opracowanie wyglądu części efektów magicznych od samych podstaw. Wśród największych postawionych przed studiem wyzwań znalazło się drzewo Shan-Keyan, rozpadająca się posiadłość i wybuchająca głowa, która pojawia się w piątym odcinku serialu. W warszawskim studiu powstały także efekty w scenach transformacji Yennefer, ujęciach z Dżinem, czy ataku na Cintrę.

d2rxq13

Podziel się opinią

Share

d2rxq13

d2rxq13