Seriale zagraniczne"Wiedźmin": Jak wyglądałby bez efektów specjalnych? Platige Image pokazało, jaka jest różnica

"Wiedźmin": Jak wyglądałby bez efektów specjalnych? Platige Image pokazało, jaka jest różnica

"Wiedźmin": Jak wyglądałby bez efektów specjalnych? Platige Image pokazało, jaka jest różnica
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.04.2020 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Osadzony w świecie fantasy "Wiedźmin" to jedna z tych produkcji, gdzie ogromną rolę odgrywają efekty specjalne. Platige Image prezentuje, jak wyglądałby serial bez wsparcia technologii.

Mimo przerwania prac na planie 2. sezonu "Wiedźmina", szum wokół serialu nie gaśnie. Wprost przeciwnie, zainteresowanie nim jest nakręcane coraz to nowymi filmikami. Także przez samych twórców.

Jak wyglądałby Wiedźmin bez efektów specjalnych?

Niedawno w sieci pojawił się filmik ukazujący, ile pracy przy serialu mieli specjaliści od efektów specjalnych, których pełno jest w netfliksowej adaptacji książek Andrzeja Sapkowskiego. Teraz Platige Image idzie o krok dalej i pokazuje, jak wyglądały poszczególne sceny z "Wiedźmina", zanim w swoje ręce wzięli je wyspecjalizowani w VFX graficy.

Oczywiście pracę ułatwiają im lokacje, w których powstawały zdjęcia. Przypomnijmy, ekipa z serialu kręciła zdjęcia na Wyspach Kanaryjskich, Węgrzech czy w polskim Ogrodzieńcu, w którym pracowano nad sekwencjami z bitwy pod Sodden. Tymczasem zdjęcia do 2. sezonu będą kręcone m.in. w Czechach i na Słowacji. Aktualnie zostały wstrzymane ze względu na pandemię.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także