Trwa ładowanie...

"Wiedźmin": Oprócz Macieja Musiała wystąpiła jeszcze dwójka Polaków

Maciej Musiał nie jest jedynym Polakiem w serialu "Wiedźmin". Oprócz celebryty w produkcji udział wzięła jeszcze dwójka polskich aktorów.

Share
"Wiedźmin": Oprócz Macieja Musiała wystąpiła jeszcze dwójka Polaków
Źródło: Netflix
d1kkrkt

W produkcji Netflixa aktorów i kaskaderów było bez liku. Nic dziwnego, że mogliśmy przegapić udział polskich aktorów. Jeden z nich pojawił się w małym fragmencie, drugi wystąpił w aż dwóch odcinkach. I choć zagrali postaci poboczne, to jednak warto wspomnieć, że Maciej Musiał to nie jedyny Polak w obsadzie "Wiedźmina".

Zobacz wideo:

Jednym z aktorów jest Tomasz Krzemieniecki - polski kaskader, wcielający się w postać Vyra. Jest to pierwszy z członków bandy Renfri, który rzucił się do walki z Geraltem.

d1kkrkt

Drugim polskim aktorem jest jest Marcin Czarnik. Mężczyzna pojawił się w dwóch odcinkach "Wiedźmina": w czwartym, gdzie walczył z Yennefer oraz ostatnim (w którym pomagał Nilfgaardowi w bitwie o Wzgórze Sodden).

I choć życzylibyśmy sobie większego udziału Polaków w produkcji, która opiera się na opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego, to przecież możemy być dumni, że nasi rodacy próbują sił za granicą.

d1kkrkt

Podziel się opinią

Share
d1kkrkt
d1kkrkt