Trwa ładowanie...
d2juupt

"Wiedźmin". Internauci o Macieju Musiale. "Drewno"

W serialu "Wiedźmin" Netfliksa występuje aktor Maciej Musiał. Dla wielu internautów jego obecność w serialu okazała się dużym zaskoczeniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Musiał w "Wiedźminie" wciela się w postać, która nie występuje w książkach Andrzeja Sapkowskiego
Maciej Musiał w "Wiedźminie" wciela się w postać, która nie występuje w książkach Andrzeja Sapkowskiego (mat. prasowe/AKPA)
d2juupt

Cała Polska żyje "Wiedźminem", 8-odcinkowym serialem Netfliksa nakręconym na podstawie kultowej prozy Andrzeja Sapkowskiego.

W obsadzie znalazły się głównie zachodnie nazwiska z Henrym Cavillem na czele. Ale jest też polski akcent. W postać Sir Lazlo wcielił się 24-letni Maciej Musiał.

Okazuje się, że gdy polscy widzowie zasiedli w piątek przed ekranami, nie byli na to w ogóle przygotowani. Można nawet odnieść wrażenie, że nikt nie wiedział o Musiale w obsadzie "Wiedźmina".

d2juupt

Obejrzyj: Henry Cavill w rozmowie z Wirtualną Polską mówi, dlaczego chciał zostać Geraltem:

"Co tu robi Musiał?" – pyta jeden z twitterowiczów, po tym dodaje w kolejnym poście: "No nie mogę, Musiał mi tam nie pasuje. Nie wiem czemu".

Wtóruje mu inny internauta:

d2juupt

"No Maćka Musiała to się nie spodziewałam".

Z kolei użytkowniczka o nicku Majesty Snowbird pisze triumfalnie:

"Okej więc, znalazłam Maćka Musiała i nie były to zwłoki na płocie".

Jeden z twitterowiczów pokusił się nawet o ocenę jego talentu aktorskiego. Dodajmy, że dość krytyczną.

d2juupt

"Obejrzałem właśnie 1. odc. "Wiedźmina". W mojej opinii serial jest nudny i bez emocji. Scenografia, charakteryzacja i kostiumy są słabe. Muzyka nijaka. Jednak najgorsze są inscenizacje.Dla ciekawskich: Maciej Musiał jest drewnem (jak zawsze)".

Maciej Musiał już raz współpracował z Netfliksem: zagrał główną rolę w pierwszym polskim serialu platformy "1983". Wiadomo było, że w "Wiedźminie" wcielił się w postać specjalnie napisaną na potrzeby telewizyjnej produkcji.

"Wiedźmin": potwornie dobra adaptacja [RECENZJA]

Jego kwestie nie są zbytnio rozbudowane i scenariusz nie pozwala mu się popisać. Ale czy to powód, by pojawienie się Musiała w "Wiedźminie" bagatelizować? Na niektórych polskich serwisach pojawiła się opinia, że Musiał został do serialu "włożony" na siłę – pisze Basia Żelazko z WP.

d2juupt

Podziel się opinią

Share
d2juupt
d2juupt