Trwa ładowanie...

Więcej niż capoeira. Niesamowicie energetyczny spektakl

Share
Więcej niż capoeira. Niesamowicie energetyczny spektakl
d2tslam

Tancerze randai wciągają widza w dynamiczną, pełną napięcia, a jednocześnie płynną opowieść. Do pewnego stopnia przypomina to brazylijską capoeirę albo taniec haka, wykonywany przez nowozelandzkich rugbistów. Randai nie jest jednak tylko tańcem wojowników. To tradycyjny teatr ludowy z Indonezji.

– Randai stanowi kwintesencję kultury Minangkabau z gór Sumatry Zachodniej – mówi Marek Mieleszko, dyrektor wykonawczy Brave Festival. – Łączy w sobie muzykę, śpiew, recytację oraz lokalną odmianę malajskiej sztuki walki silatu. Od artystów wymaga niezwykłego skupienia, wszechstronności i nieustannego doskonalenia swoich umiejętności.

d2tslam

Grupa Balega zaprezentuje w ramach Brave Festival niesamowicie energetyczny spektakl. Wrażenie robi sprawność fizyczna tancerzy, a inscenizacje walki, połączone z rytmem i tradycyjną muzyką, mocno pobudzają wyobraźnię. Charakterystyczne dla randai jest także to, że tancerze wykorzystują jako instrumenty swoje ciała, a na specjalnie uszytych spodniach grają niczym na bębnach.

Zobacz jeden z najbardziej pasjonujących spektakli Brave Festival!

Balega na Brave Festival:
13.07.2014, godz. 20:30 – CeTA: Studio Filmowe im. Zbyszka Cybulskiego
14.07.2014, godz. 17:00 – Rynek (pokaz specjalny)
15.07.2014, godz. 20:30 – CeTA: Studio Filmowe im. Zbyszka Cybulskiego
Bilety: 40 zł

d2tslam

Podziel się opinią

Share
d2tslam
d2tslam