Trwa ładowanie...
ycipk-3j070n
ycipk-3j070n

Tancerze - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
ycipk-3j070n

"Tancerze", będący polską wersją hiszpańskiego serialu "Un Paso Adelante" (wzorowanego na amerykańskiej "Sławie"), opowiadają o losach uczniów i profesorów Wyższej Szkoły Sztuk Scenicznych.

Reżyserami serialu "Tancerze" zostali Bruce Parramore i Barbara Borkała, a za adaptację scenariusza odpowiada Renata Frydrych wraz z grupą scenarzystów.

Produkcją wykonawczą zajmuje się się ATM Grupa, z jej strony producentem serii "Tancerze" jest Rafał Widajewicz, natomiast ze strony TVP - Dorota Kośmicka.

„Tancerze” to pierwszy polski serial taneczno-muzyczny. Jego bohaterami są studenci i nauczyciele prywatnej szkoły artystycznej. W rolach głównych występują m.in. Katarzyna Glinka, Katarzyna Cichopek, Marcin Dorociński, Magdalena Walach i Natalia Lesz. Serial oparty jest o hiszpański format zainspirowany wielokrotnie nagradzaną amerykańską produkcją pt. „Fame”.

Akcja serialu rozgrywa się w szkole sztuk scenicznych Heleny Nałęcz-Gonzales (Małgorzata Niemirska), która po latach spędzonych w podobnej akademii w Madrycie założyła we Wrocławiu własną szkołę. Uczą w niej: Alicja (Magdalena Walach), dawna uczennica Heleny, której życie zmienił wypadek na scenie, Klaudia (Katarzyna Cichopek) - samotna nauczycielka śpiewu, Roma (Katarzyna Glinka) - niespełniona artystka, Krzysztof (Marcin Dorociński) - nieprzewidywalny aktor i uwodziciel, i kilka innych ekscentrycznych postaci. Łączy ich jedno – artystyczna kariera w różny sposób skomplikowała ich losy.

ycipk-3j070n

Studentów, wśród których jest pełna energii Inga (Natalia Lesz), wyniosła Sylwia (Dorota Czaja), nieśmiała Dorota (Karolina Szymańska), arogancki Robert (Kamil Czarnecki), ekstrawagancki Kuba (Leszek Stanek) łączy entuzjazm do pracy i determinacja w dążeniu do sukcesu. Odkrywają jednak, jak wiele wyrzeczeń wymaga realizacja marzeń. Pogodzić ambicję i karierę z prywatnym życiem jest bardzo trudno. - Ile jeszcze jestem w stanie poświęcić dla kariery? – to pytanie, na które musi sobie odpowiedzieć każdy z nich…

„Tancerze” powstali na podstawie hiszpańskiego formatu UPA, zainspirowanego głośnym amerykańskim serialem z lat 80. pt. „Fame”, nagrodzonym trzema nagrodami Golden Globe, w tym jednej w kategorii Najlepszy Serial i jedenastoma nagrodami telewizyjnymi Emmy. Polski serial kręcony jest we Wrocławiu. Specjalnie na potrzeby produkcji zbudowana została gigantyczna, piętrowa scenografia o powierzchni ponad 2000 m kw., obejmująca między innymi salę taneczną, teatralną, pokoje nauczycielskie i akademik, w którym mieszkają studenci.

ycipk-3j070n
Tytuł oryginalny

Tancerze

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Renata Frydrych

Katarzyna Glinka (Roma Kowalska)

Sebastian Fabijański (Piotr Treblicki)

Magdalena Walach (Alicja Pawłowicz)

Marcin Dorociński (Krzysztof Nawojczyk)

ycipk-3j070n
ycipk-3j070n