Trwa ładowanie...
d10l39y

Tancerze

Najnowsze informacje
4.7
(8160 głosów)
Oceń:

"Tancerze", będący polską wersją hiszpańskiego serialu "Un Paso Adelante" (wzorowanego na amerykańskiej "Sławie"), opowiadają o losach uczniów i profesorów Wyższej Szkoły Sztuk Scenicznych.

Reżyserami serialu "Tancerze" zostali Bruce Parramore i Barbara Borkała, a za adaptację scenariusza odpowiada Renata Frydrych wraz z grupą scenarzystów.

Produkcją wykonawczą zajmuje się się ATM Grupa, z jej strony producentem serii "Tancerze" jest Rafał Widajewicz, natomiast ze strony TVP - Dorota Kośmicka.

„Tancerze” to pierwszy polski serial taneczno-muzyczny. Jego bohaterami są studenci i nauczyciele prywatnej szkoły artystycznej. W rolach głównych występują m.in. Katarzyna Glinka, Katarzyna Cichopek, Marcin Dorociński, Magdalena Walach i Natalia Lesz. Serial oparty jest o hiszpański format zainspirowany wielokrotnie nagradzaną amerykańską produkcją pt. „Fame”.

Akcja serialu rozgrywa się w szkole sztuk scenicznych Heleny Nałęcz-Gonzales (Małgorzata Niemirska), która po latach spędzonych w podobnej akademii w Madrycie założyła we Wrocławiu własną szkołę. Uczą w niej: Alicja (Magdalena Walach), dawna uczennica Heleny, której życie zmienił wypadek na scenie, Klaudia (Katarzyna Cichopek) - samotna nauczycielka śpiewu, Roma (Katarzyna Glinka) - niespełniona artystka, Krzysztof (Marcin Dorociński) - nieprzewidywalny aktor i uwodziciel, i kilka innych ekscentrycznych postaci. Łączy ich jedno – artystyczna kariera w różny sposób skomplikowała ich losy.

Studentów, wśród których jest pełna energii Inga (Natalia Lesz), wyniosła Sylwia (Dorota Czaja), nieśmiała Dorota (Karolina Szymańska), arogancki Robert (Kamil Czarnecki), ekstrawagancki Kuba (Leszek Stanek) łączy entuzjazm do pracy i determinacja w dążeniu do sukcesu. Odkrywają jednak, jak wiele wyrzeczeń wymaga realizacja marzeń. Pogodzić ambicję i karierę z prywatnym życiem jest bardzo trudno. - Ile jeszcze jestem w stanie poświęcić dla kariery? – to pytanie, na które musi sobie odpowiedzieć każdy z nich…

„Tancerze” powstali na podstawie hiszpańskiego formatu UPA, zainspirowanego głośnym amerykańskim serialem z lat 80. pt. „Fame”, nagrodzonym trzema nagrodami Golden Globe, w tym jednej w kategorii Najlepszy Serial i jedenastoma nagrodami telewizyjnymi Emmy. Polski serial kręcony jest we Wrocławiu. Specjalnie na potrzeby produkcji zbudowana została gigantyczna, piętrowa scenografia o powierzchni ponad 2000 m kw., obejmująca między innymi salę taneczną, teatralną, pokoje nauczycielskie i akademik, w którym mieszkają studenci.

Tancerze
Tytuł oryginalny

Tancerze

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Renata Frydrych

Katarzyna Glinka (Roma Kowalska)

Sebastian Fabijański (Piotr Treblicki)

Magdalena Walach (Alicja Pawłowicz)

Marcin Dorociński (Krzysztof Nawojczyk)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10l39y
d10l39y
d10l39y