Trwa ładowanie...

Widzowie wybrali. TVN wygrał z TVP

W październiku liderem oglądalności wśród programów informacyjnych były "Fakty" emitowane w TVN.
Share
Piotr Kraśko w "Faktach"
Piotr Kraśko w "Faktach"Źródło: kadr z programu
d47hxbb

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, "Fakty" emitowane przez TVN i TVN24 BiS w październiku 2020 r. oglądało średnio 3,23 mln widzów. To o 113 tys. widzów więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Zapewniło to stacjom 23,73 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W ubiegłym miesiącu "Fakty" oglądało średnio 2,7 mln widzów .

Z końcem 2019 r. w stacji nastąpiły zmiany. Adam Pieczyński zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego "Faktów" i szefa pionu informacji TVN. Jego miejsce zajął Michał Samul. Do lipca 2020 r. Adam Pieczyński pełnił rolę doradcy zarządu TVN ds. programów informacyjnych.

Na drugim miejscu za "Faktami" uplasowały się "Wiadomości" TVP1 i TVP Info. Widownia zwiększyła się o 42 tys. widzów, do 3,06 mln.

d47hxbb

Na trzecim miejscu znalazł się "Teleexpress", który oglądało w październiku tego roku 2,83 mln widzów – o 453 tys. więcej niż w ubiegłym roku.

Od 22 do 28 października, czyli w pierwszym tygodniu protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który zaostrzył prawo aborcyjne, stacje informacyjne zanotowały wyraźny wzrost oglądalności.

Gwiazdy wspierają protesty kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47hxbb

Podziel się opinią

Share
d47hxbb
d47hxbb