Trwa ładowanie...

Widzowie chcą oglądać to, co krytykują dziennikarze? "Minęła 20" hitem TVP Info

Ekipa programu "Minęła 20" ma powody do zadowolenia. Program gromadzi średnio 605 tys. widzów i zapewnia TVP Info pozycję lidera wśród stacji informacyjnych.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Studio programu "Minęła 20"
Studio programu "Minęła 20"Źródło: Materiały prasowe
d2ynrs5

Wieczorny program "Minęła 20" jest emitowany na antenie TVP Info od czwarku do niedzieli o 20.08. Dziennikarze w informacyjno-publicystycznej audycji wraz z zaproszonymi gośćmi omawiają najważniejsze bieżące wydarzenia. Jak wynika z badań wyników oglądalności przygotowanych przez Nielsen Audience Measurement, przyciągnął w okresie od 1 września 2016 do 16 lipca 2017 605 tys. widzów, co zapewniło TVP Info pozycję lidera wśród kanałów informacyjnych. Stacja wygrała z TVN24 (oglądanym przez około 460 tys. widzów), nadającym w tym samym paśmie audycję Moniki Olejnik "Kropka nad i". Wyniki prezentują się inaczej w grupie komercyjnej (widzów w wieku 16-49 lat) – TVN24 przyciągnął 108 tys., a TVP Info 78 tys. widzów.

"Minęła 20" pod ostrzałem krytyki

Wyniki wskazujące, że program gromadzi tak dużą widownię wydają się zaskakujące. Audycja często spotyka się z krytyką środowiska dziennikarskiego. Wystarczy choćby wspomnieć wypowiedź Michała Rachonia, który ocenił, że sądy po 1990 roku są pod pewnymi względami kontynuacją tych działających w okresie stalinizmu i wywołał burzę w sieci.

Z równie dużą krytyką spotyka się Wojciech Cejrowski, który w programie występuje często w roli eksperta. O jego występach wypowiedział się nawet Mariusz Max Kolonko stwierdzając, że TVP obniża swoje standardy.

d2ynrs5

Wielokrotnie programowi zarzuca się promowanie antyimigranckich (na jeden z odcinków wpłynęło aż 36 skarg do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji), a nawet islamofobicznych poglądów, na co reagowała Liga Muzułmańska, zarzucając stacji manipulację. Siły przyciągania widzów programu "Minęła 20" można upatrywać w bezkompromisowości i kontrowersjach. Niewątpliwie "Minęła 20" jest jednym z wzbudzających najwięcej emocji.

Zobacz także: Najlepsze teksty z "Wiadomości"

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2ynrs5

Podziel się opinią

Share
d2ynrs5
d2ynrs5