Trwa ładowanie...

"Wiadomości" znowu najlepsze? Przynajmniej w opinii Telewizji Polskiej

W środowym wydaniu głównego serwisu informacyjnego TVP Danuta Holecka nie kryła radości. Jak się okazuje, "Wiadomości" po raz kolejny były najczęściej oglądanym serwisem informacyjnym w kraju. Nie zabrakło również ataku na badania przygotowane przez Nielsen.

"Wiadomości" znowu najlepsze? Przynajmniej w opinii Telewizji PolskiejŹródło: PAP
d21oxej
d21oxej

Według badań prowadzonych przy pomocy Modelu Oglądalności Rzeczywistej wtorkowe wydanie "Wiadomości" zdeklasowało konkurencyjne serwisy. Telewizja Polska chwali się, że jej czołowy serwis informacyjny obejrzało 3,430 mln widzów. Na drugim miejscu znalazły się "Fakty" TVN, które obejrzało 2,554 mln widzów.

Tradycyjnie dane przygotował również ośrodek Nielsen Audience Measurement. Jednak według TVP są one nieprawdziwe, ponieważ zaniżają wynik o prawie 600 tys. widzów. Jak mogliśmy usłyszeć w materiale, to nie pierwszy raz, kiedy badania Nielsen budzą ogromne kontrowersje.

Co ciekawe, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała dziś, że rozpoczyna tzw. dialog techniczny, którego celem jest stworzenie projektu niezależnych badań telemetrycznych i audiometrycznych.

d21oxej
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21oxej