Kuriozalne "Wiadomości". Poświęciły temu tematowi aż 5 minut

"Wiadomości" - 17.02.2023
"Wiadomości" - 17.02.2023
Źródło zdjęć: © TVP VOD

18.02.2023 23:25, aktual.: 19.02.2023 11:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Redakcja "Wiadomości" nieoczekiwanie wzięła pod lupę wpis Janusza Palikota sprzed kilku dni i poświęciła mu aż pięć minut w głównym wieczornym wydaniu. Głównie po to, by przypomnieć powiązania Palikota z PO i Donaldem Tuskiem. A przy okazji dogryźć TVN-owi i pochwalić działania rządu.

W głównym wydaniu "Wiadomości" (17.02) pojawił się kuriozalny materiał pod wymownym tytułem "Neoliberałowie gardzą ubogimi". Punktem wyjścia był blogowy wpis Janusza Palikota z 12.02, który nazwał bezdomnych narkomanów z San Francisco "ludzkimi śmieciami". Palikot od lat nie jest czynnym politykiem, ale dla TVP to nie przeszkoda, by powiązać go z Tuskiem, PO oraz "kłamstwami i fake newsami" TVN24 czy "Gazety Wyborczej".

Na wstępie "Wiadomości" przypomniały, że Palikot to osoba, która "radykalnie obniżyła poziom debaty politycznej w Polsce", a swoją "rozpoznawalność zdobył dzięki prymitywnym atakom na politycznych oponentów".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Pełen pogardy wpis o osobach bezdomnych wywołał lawinę oburzenia - mówił reporter "Wiadomości", który w kuriozalny sposób połączył wpis Palikota, opisującego swoje obserwacje podczas wycieczki po USA, z rządami PO, wprowadzeniem przez PiS 500+ (i tego, że rząd PO tego nie chciał zrobić), czy podniesieniem wieku emerytalnego.

Z pięciominutowego reportażu "Wiadomości" można było wywnioskować, że to Palikot jest architektem polityki opozycji "opartej na kłamstwach", która jest widoczna także w niektórych mediach. - Zdaniem publicystów czeka nas kampania kłamstw i fake newsów. Przykładów jest wiele, a to najnowszy - mówił dziennikarz TVP, pokazując nagłówki z "Gazety Wyborczej" i TVN24.

"Wiadomości" - 17.02.2023
"Wiadomości" - 17.02.2023© TVP VOD

Oba teksty dotyczyły szkoły podstawowej w Słupsku, gdzie "uczniowie i nauczyciele w ferie sami malowali klasy", a minister Czarnek zamiast na remonty sal, zdaniem "Wyborczej", rozdawał pieniądze na zakup willi.

Tą samą historią posługuje się stacja TVN, która szybko spotkała się z ripostą rzeczniczki Ministerstwa Edukacji - mówił reporter, przytaczając rzeczoną wypowiedź, rozpoczynającą się słowami: "Czego nie dowiemy się dziś z TVN". Jeszcze raz podkreślmy - wszystko to zostało powiedziane i pokazane w kontekście kontrowersyjnego wpisu Janusza Palikota o bezdomnych narkomanach w San Francisco.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o masakrowaniu "Znachora", najgorszych filmach na walentynki i polskich erotykach, które podbijają świat (a nie powinny) . Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (255)
Zobacz także