Trwa ładowanie...
d26yiqy

Kontrowersyjny materiał "Wiadomości" TVP. Lawina krytyki po ataku na Trzaskowskiego

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski został głównym antybohaterem ostatniego wydania "Wiadomości". Po tym, jak oficjalnie nazwano go "człowiekiem usterką" i przypisano mu wszystkie nieszczęścia stolicy, w sieci zawrzało.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brutalny atak "Wiadomości" na Trzaskowskiego wywołał oburzenie w sieci
Brutalny atak "Wiadomości" na Trzaskowskiego wywołał oburzenie w sieci (TVP, Fot: TVP)
d26yiqy

Internauci, którzy nie widzieli ostatniego wydania "Wiadomości" z 14 maja, początkowo nie dowierzali, że ten materiał naprawdę powstał. "Gdybym nie widział tego na własne oczy, to bym pomyślał, że to pasek z generatora" - czytamy w komentarzach pod materiałem TVP na Twitterze.

Choć główny program informacyjny TVP regularnie uderza w opozycję, tym razem zrobiono to ze zdwojoną siłą i w bezpardonowy sposób. Pasek zapowiadający materiał Konrada Warzechy, w którym prezydenta stolicy oficjalnie nazwano "człowiekiem usterką", był dopiero początkiem.

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski kandydatem PO? Marcin Horała bezlitośnie punktuje jego wpadki w Warszawie

Rafał Trzaskowski kandydatem PO? Marcin Horała bezlitośnie punktuje jego wpadki w Warszawie

d26yiqy

-Trzaskowski wyrobił sobie opinię jako specjalista od wpadek i usterek, który zasłynął organizacją marszu LGBT i niechcianych stref relaksu. To wszystko było kosztowne. Jednocześnie ratusz konsekwentnie odmawia wypłat odszkodowań ofiarom dzikiej reprywatyzacji w Warszawie - zaczęła Edyta Lewandowska, gospodyni głównego wydania "Wiadomości".

W kolejnych minutach Rafałowi Trzaskowskiemu przypisano już odpowiedzialność za niemal wszystkie nieszczęścia trapiące mieszkańców stolicy. Jak wyliczyli internauci, w kilkuminutowym materiale poruszono kwestie: wysokich opłat za śmieci, niedotrzymania obietnic wyborczych czy niegospodarności. Także "przypadkowi" warszawiacy, pytani przez reporterów TVP o podwyżkę cen wody, nie szczędzili krytyki pod adresem prezydenta. "Kolejny chory pomysł Pana Trzaskowskiego", "Od dziś się już nie kąpię" - mówili przed kamerą.

Część dziennikarzy i internautów nie ma jednak wątpliwości, że tak mocne uderzenie w Rafała Trzaskowskiego to efekt jego prawdopodobnej kandydatury na urząd prezydenta.

"Przecież Trzaskowski jeszcze nie został oficjalnie wskazany, a wy już tak po nim ciśniecie. Dlaczego takich rzeczy nie widzicie w posłach PiS? Gdzie wasz obiektywizm? Jesteście dziennikarzami czy sługusami partii? Możecie wieczorem w lustro patrzeć?" - komentuje jeden z widzów na Twitterze.

d26yiqy

Dodajmy tylko, że relacja Konrada Warzechy poprzedzona była m.in. materiałem o problemach KO oraz najnowszym sondażem, z którego wynika, że Polacy nie widzą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w dalszym wyścigu o urząd prezydenta.

d26yiqy

Podziel się opinią

Share
d26yiqy
d26yiqy