Trwa ładowanie...

"Wiadomości" nie odpuszczają Tuskowi. Wypominają mu, kiedy wziął ślub kościelny

Redakcja "Wiadomości" nie ustaje w malowaniu byłego premiera i współzałożyciela Platformy Obywatelskiej w czarnych barwach. Po ostatnim materiale, w którym zmontowano nagranie Tuska mówiącego po niemiecku z kronikami z czasów drugiej wojny, przyszła pora na krytykę Tuska-katolika.

Share
"Wiadomości" sugerowały, że Tusk nawrócił się przed wyborami"Wiadomości" sugerowały, że Tusk nawrócił się przed wyboramiŹródło: Materiały prasowe
drmwlpf

W środowych "Wiadomościach" redakcja w materiale o Marszałku Senatu RP zamieściła wyimki z kronik filmowych przedstawiające obóz zagłady Auschwitz-Birkenau, bombardowanie polskich miast oraz ostrzał Gdańska przez pancernik Schleswig-Holstein. Ta ostatnia przebitka została poprzedzona fragmentem, na którym Donald Tusk zwraca się po niemiecku do "swoich przyjaciół z partii CDU".

Dzień później Donald Tusk znowu stał się antybohaterem "Wiadomości", tym razem w kontekście prawa aborcyjnego i chrześcijańskich wartości, którymi mieli się kiedyś kierować politycy PO.

- Platforma jest za tym, by kobieta miała swobodną możliwość usunięcia ciąży aż do 12. tygodnia jej trwania – mówił lektor "Wiadomości". Następnie pokazano zdjęcia z protestów, w których uczestniczyli politycy PO i połączono je z wypowiedzią liderki Strajku Kobiet, która mówiła: "Żądamy legalnej aborcji na żądanie. Kropka".

Nie tylko Stuhr. Kto jeszcze myśli o emigracji lub już się na nią zdecydował?

- Taka postawa jest zaskakująca, bo dotąd Platforma Obywatelska chciała być postrzegana jako partia chadecka. Liderzy Platformy manifestowali swoje przywiązanie do religii katolickiej – kontynuował lektor, gdy na ekranie pojawiło się zdjęcie Donalda Tuska, jego żony i córki na tle stołu zastawionego dewocjonaliami.

drmwlpf

- Donald Tusk nagle dokonał nawrócenia i brał ślub kościelny tuż przed wyborami. Wtedy przywiązywanie się do wartości chrześcijańskich, do katolicyzmu widać miało służyć Platformie Obywatelskiej. Dzisiaj Platforma odwróciła się zupełnie – mówił w "Wiadomościach" Miłosz Manasterski, redaktor naczelny Agencji Informacyjnej.

Przypomnijmy, że Donald Tusk zawarł cywilny związek małżeński w 1978 r. Cztery lata później na świat przyszedł ich syn Michał, a w 1987 r. córka Katarzyna. Donald i Małgorzata Tuskowie dopiero w 2005 r. (rok wyborów prezydenckich i parlamentarnych) stanęli przed ołtarzem i ślubowali sobie miłość przed Bogiem.

Współzałożyciel PO twierdził, że zdecydował się na taki krok po rozmowach z abp Gocłowskim i przyjaciółmi. - To oni przekonywali mnie, że mój powrót do Kościoła ma głęboki sens – mówił przed laty.

drmwlpf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drmwlpf
drmwlpf