Trwa ładowanie...
d13pgt7

"Wiadomości" uderzają w konkurencję. "Tego widzowie TVN nie usłyszeli"

Niedzielne wydanie "Faktów" TVN zawierało materiał krytyczny wobec ministra rolnictwa. Następnego dnia "Wiadomości" TVP nagrały odpowiedź, broniąc decyzji rządu i zarzucając dziennikarce prywatnej stacji niepodawanie pełnej informacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wiadomości" znowu odpowiedziały na materiał "Faktów"
"Wiadomości" znowu odpowiedziały na materiał "Faktów" (Materiały prasowe)
d13pgt7

Kolejną kością niezgody między redakcjami "Faktów" i "Wiadomości" była niedawna decyzja ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Zdaniem tych pierwszych Ardanowski chce "zakazać ratowania zwierząt" w ramach kolejnej "tarczy antykryzysowej". A według wiadomości minister "przygotował przepisy chroniące rolników przed odbieraniem im zwierząt w czasie epidemii".

Obejrzyj: Gwiazdy, które zmarły na koronawirusa

- Niedawno minister Ardanowski wykorzystał do wybicia dzików wirus ASF. Teraz powołuje się na koronawirus – mówiła w "Faktach" Renata KijowskaKijowska. Z jej materiału wynika, że minister rolnictwa chce uniemożliwić ratowanie maltretowanych zwierząt przez prywatne fundacje.

d13pgt7

W odpowiedzi na te słowa Edyta Lewandowska mówiła w "Wiadomościach" o "kolejnym brutalnym ataku na ministra rolnictwa". - Pracownicy telewizji TVN zaatakowali Ardanowskiego za przygotowanie przepisów chroniących rolników przed odbieraniem im zwierząt w czasie epidemii - mówiła prezenterka.

- Telewizja TVN wyemitowała materiał, w którym ukłon ministra Ardanowskiego w stronę rolników przedstawiono niemal jak zamach na życie i zdrowie zwierząt hodowlanych – mówił w materiale "Wiadomości" Konrad Wąż. I podkreślił, że dziennikarka TVN nie wspomniała o dobrostanie zwierząt, którymi zajmują się służby państwowe i samorządowe.

- O dramacie zwierząt odbieranych rolnikom przez fundacje widzowie TVN nie usłyszeli – mówił dziennikarz "Wiadomości".

d13pgt7

Zobacz także: "Fakty" wydały oświadczenie. TVN zareagował na materiały ukazujące się w "Wiadomościach" TVP

Przypomnijmy, że od połowy kwietnia w "Wiadomościach" TVP pojawiały się materiały uderzające w TVN - mniej lub bardziej pośrednio. Dziennikarze telewizji publicznej powiązali matkę Justyny Pochanke z rzekomymi oszustwami, w podobnym tonie wypowiadali się też o dziennikarzach lub kadrze zarządzającej prywatnej stacji. W jednym z wydań głównego programu informacyjnego TVP wprost zarzucono stacji TVN, że jest "fabryką fake newsów". W końcu redakcja "Faktów" odpowiedziała na antenie na zarzuty, zwracając uwagę na swoją niezależność i uczciwość.

- Naszym właścicielem jest notowana na nowojorskiej giełdzie amerykańska firma Discovery, która chroni wolność słowa jako fundamentalną wartość – mówił przed kamerą Grzegorz Kajdanowicz. To jednak nie zakończyło konfliktu, bo po kilku dniach ciszy "Wiadomości" poświęciły 5 minut na kolejny krytykujący prywatną stację materiał.

d13pgt7

Podziel się opinią

Share
d13pgt7
d13pgt7