Rozrywka"Wiadomości": do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły 23 skargi na program TVP1

"Wiadomości": do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły 23 skargi na program TVP1

Telewizja Polska boryka się ostatnio nie tylko ze spadającą oglądalnością, ale również zarzutami pod adresem dziennikarzy pracujących przy Woronicza (np. Magdalena Jethon napisała mocny list do Krzysztofa Ziemca)
. Teraz stacja wpadła w kolejne tarapaty, bowiem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły aż 23 skargi na "Wiadomości".

"Wiadomości": do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły 23 skargi na program TVP1
Źródło zdjęć: © AKPA

19.07.2016 | aktual.: 19.07.2016 10:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Skargi odnosiły się do manipulowania informacjami oraz nierzetelności - poinformowała Katarzyna Twardowska, rzeczniczka prasowa KRRiT, w rozmowie z wirtualnemedia.pl.

Wszystkie zażalenia dotyczą materiałów na temat szczytu NATO, które TVP1 wyemitowała 8 i 9 lipca br. w głównym wydaniu swojego informacyjnego serwisu. Jak podaje wirtualnemedia.pl, pierwszy z nich dotyczy okoliczności przyjęcia naszego kraju do NATO. Widzowie dowiedzieli się m.in. o artykule Krzysztofa Czabańskiego z końca lat 80. na temat możliwego członkostwa Polski w Pakcie Północnoatlantyckim (przypomnijmy, że Czabański pełni obecnie funkcję wiceministra kultury, który odpowiada za reformę mediów publicznych). Dziennikarze nie wspomnieli jednak ani o Bronisławie Geremku, ani Aleksandrze Kwaśniewskim, ani też o Lechu Wałęsie.

Drugi materiał, który wywołał falę oburzenia wśród widzów "Wiadomości", dotyczył sprawozdania ze wspólnej konferencji Baracka Obamy i Andrzeja Dudy. W relacji zabrakło wypowiedzi prezydenta Stanów Zjednoczonych na temat jego niepokoju związanego ze stagnacją wokół Trybunału Konstytucyjnego. Co ciekawe, wątek ten nie umknął uwadze dziennikowi "The Washington Post", który zarzucił wówczas redakcji "Wiadomości", że przemilczały krytyczny wydźwięk słów Obamy skierowany do Andrzeja Dudy.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji będzie teraz analizować wskazane materiały i skonfrontuje je z napływającymi skargami. Po przeprowadzeniu wnikliwych badań organ zdecyduje, czy wyciągnie wobec TVP konsekwencje i czy nałoży na stację np. karę finansową.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (861)