"Wiadomości" apelują o rozwagę na drodze. I uderzają w polityka PO

Materiał o wypadkach drogowych był przede wszystkim wymierzony w polityka PO
Materiał o wypadkach drogowych był przede wszystkim wymierzony w polityka PO
Źródło zdjęć: © TVP VOD

01.07.2021 22:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W telewizyjnych programach informacyjnych powtarzają się takie tematy, które wydają się być neutralne, wolne od polityki i związanych z tym podziałów. W sezonie wakacyjnym takim tematem są wyjazdy i apel do kierowców o rozwagę na drodze. "Wiadomości" też zrobiły o tym materiał, ale przede wszystkim po to, by uderzyć w polityka Platformy Obywatelskiej.

Redakcja "Wiadomości" wielokrotnie pokazała, że nawet z teoretycznie najmniej politycznego tematu, można zrobić reportaż chwalący rząd lub uderzający w opozycję. Tak było z życzeniami na Dzień Matki (z premierem Morawieckim w tle i pochwałą 500+), czy ostatnio z zapowiedzią letnich koncertów (i prezydentem Dudą sprzątającym las).

1 lipca "Wiadomości" znowu podjęły uniwersalny temat w reportażu pt. "Apel o rozwagę i rozsądek na drogach". I znowu wplotły wątek polityczny.

- Czas wakacji sprzyja licznym wyjazdom, które niestety nie zawsze kończą się szczęśliwym powrotem. A dużo zależy od nas samych. Aby w pełni cieszyć się urlopem, policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność – mówiła Danuta Holecka.

Na początku reportażu pokazano nagranie z kamery zamontowanej w ciężarówce, która miała stłuczkę z samochodem osobowym.

- Droga ekspresowa S3 pod Goleniowem. Samochód osobowy po wykonaniu manewru wyprzedzania nagle gwałtownie hamuje, powodując kolizję z TIR-em – mówił autor reportażu, po czym na ekranie pojawił się Dariusz Matecki, radny miasta Szczecin należący do PiS.

Obraz
© TVP VOD

- Zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne. Zachowanie, które mogło spowodować zagrożenie życia na drodze wielu uczestników ruchu – komentował Matecki. Dlaczego właśnie on wypowiadał się jako ekspert w materiale o wypadkach drogowych? Otóż za kierownicą osobówki zasiadał Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego należący do Platformy Obywatelskiej.

Zanim w materiale pt. "Apel o rozwagę i rozsądek na drogach" pojawiły się uniwersalne wypowiedzi policjantów, którzy jak co roku ostrzegają przed zmęczeniem, pośpiechem i brawurą kierowców, "Wiadomości" poświęciły większość czasu antenowego sprawie samorządowca z PO, którego niebezpieczne zachowanie na drodze zostało zgłoszone do prokuratury jako możliwość popełnienia przestępstwa.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (206)
Zobacz także