Trwa ładowanie...
17-10-2016 10:28

"Westworld" odcinek 3 - opis epizodu "The Stray". Co się wydarzyło?

Trzeci odcinek serialu „Westworld” za nami. Tym razem produkcja nieco zwolniła swoje zawrotne tempo i skupiła się na rozwinięciu rozpoczętych wątków. Mimo spokojniejszej akcji nie zabrakło kilku mocnych i brutalnych scen. Co tym razem wydarzyło się w parku „Westworld”? Jak potoczyły się losy Dolores i pozostałych robotów?

"Westworld" odcinek 3 - opis epizodu "The Stray". Co się wydarzyło?Źródło: Materiały prasowe
d35ki9g
d35ki9g

Trzecia odsłona „Westworld” zatytułowana jest „The Stray”, a za jej reżyserię odpowiada Neil Marshall. Scenariusz epizodu opracowali natomiast Lisa Joy oraz Daniel T. Thomsen. Tym razem nowy serial HBO zwolnił nieco swoje tempo. Pierwsze skrzypce w najnowszym odcinki „Westworld” odgrywa Dolores, która poznaje kolejne mroczne tajemnice parku. Co spotkało bohaterkę? Zobacz krótkie streszczenie trzeciego epizodu serialu.

"Westworld" odcinek 3 – co wydarzyło się przed tygodniem?

W drugim epizodzie „Westworld” pojawili się nowi bohaterowie. Futurystyczny park doktora Roberta Forda odwiedzili m.in. William i Logan. Ten pierwszy niechętnie zgodził się skorzystać z usług posłusznych robotów. Mężczyzna był w szoku, gdy jego przyjaciel znęcał się nad maszyną. W tym samym czasie pracownicy „Westworld” zastanawiali się nad dziwnym zachowaniem androidów. Ich uwagę przykuła szczególnie Maeve – gospodyni tutejszego domu publicznego. Twórcy podjęli decyzję o przeprogramowaniu jej umysłu. Na terenie parku cały czas przebywał też tajemniczy czarny łowca, który kontynuował swoje prywatne śledztwo. Bohater wynajął do pomocy groźnego recydywistę Lawrence’a.

"Westworld" odcinek 3 – opis epizodu "The Stray"

Zgodnie ze swoją teorią dotyczącą wadliwego oprogramowania maszyn, Robert Ford postanawia przeprogramować rewolwerowca Teddy’ego. Bohater dostaje szansę wyrównania dawnych rachunków z Wayattem – fałszywym oficerem, który terroryzuje całą okolicę. Teddy wraz ze swoimi towarzyszami zostaje jednak zaatakowany przez gang wroga, w wyniku czego umiera. W tym samym czasie Elsie – zdolna pracownica Wydziału Programowania – wciąż bada przyczyny pojawienia się usterki u większości robotów. Kobieta zauważa, że wadliwi gospodarze rozmawiali o tajemniczym Arnoldzie. Robert Ford zdradza, że mężczyzna ten był w przeszłości częścią zespołu, który pracował nad powstaniem „Westworld”. To właśnie on odpowiedzialny był za tworzenie robotów. Według Forda Arnold zginął w nieszczęśliwym wypadku.

Bernard jest pewien, że Dolores również posiada wadliwe oprogramowanie. Ukrywa jednak ten fakt przed pozostałymi pracownikami parku. Elsie i Ashley wyruszają w poszukiwania „bezpańskich” gospodarzy. Odnajdują jednego robota uwięzionego w wąwozie. Maszyna na widok pracowników parku popełnia samobójstwo.

d35ki9g

Dolores zostaje zaatakowana w domu przez bandytów. Jeden z nich próbuje zgwałcić kobietę. Ta jednak zabija go z jego pistoletu i cudem uchodzi z życiem. Następnie ucieka do lasu, gdzie spotyka Williama i Logana.

"Westworld" odcinek 3 - gdzie oglądać? Kiedy emisja?

Trzeci odcinek „Westworld” został premierowo wyemitowany dziś o godzinie 3:00 na antenie HBO. Powtórkę epizodu zaplanowano na 20:10. Serial można śledzić online za pośrednictwem platformy HBO GO. Znamy już tytuł kolejnego epizodu. Czwarta odsłona „Westworld” będzie nosić nazwę „Dissonance Theory”. Premiera kolejnego odcinka będzie mieć miejsce 23 października.

d35ki9g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35ki9g