Trwa ładowanie...

Weronika Deresz w "Milionerach". Jak sobie poradziła?

Kolejną uczestniczką "Milionerów" była Weronika Deresz - 40-krotna medalistka Mistrzostw Polski w wioślarstwie. Jak jej poszło i ile udało jej się wygrać?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Weronika Deresz w "Milionerach". Jak sobie poradziła?Źródło: Twitter
d58go1x
d58go1x

W środowym odcinku naprzeciwko Huberta Urbańskiego zasiadła Weronika Deresz - polska wioślarka oraz medalistka Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Już na samym początku rozgrywki przyznała prowadzącemu, że choć ze sportu starcza jej "od pierwszego do pierwszego", to za wygraną chciałaby kupić mieszkanie w centrum Warszawy.

Później pokazała, że nie boi się ryzyka i nie zamierza opuścić programu bez dużej wygranej. Jak sama twierdzi, marzenia stara się zmieniać w rzeczywistość. Deresz dotychczas zgromadziła na swoim koncie 20 tys. złotych i zachowała trzy koła ratunkowe. Dalszą grę przerwał jej klakson zwiastujący koniec odcinka. Jak poradziła sobie po przerwie?

Pierwsze problemy pojawiły się przy pytaniu za 40 tys. złotych, a brzmiało ono następująco: "Co robi chłop na obrazie pt. "Ziemia" Ferdynanda Ruszczyca z 1898 roku?". Do wyboru miała: orze, bije konia, zbiera stonkę oraz iryguje pole. Nie znając poprawnej odpowiedzi sportsmenka poprosiła o pomoc publiczność i wzięła pół na pół. Ostatecznie zaznaczyła poprawnie - "orze".

Kolejne pytanie dotyczyło dania: "harynki w cebulowej zołzie". Choć Deresz nie wiedziała, co kryje się za tą nazwą, postanowiła zaryzykować i powiedziała, że śledzie. Oczywiście miała rację, a na jej koncie pojawiło się 75 tys. złotych.

Gdy usłyszała pytanie za 125 tys. złotych, wiedziała, że musi skorzystać z ostatniego koła ratunkowego, czyli telefonu do przyjaciela. Kłopotliwe pytanie brzmiało: "Który artysta był zwierzchnikiem Beaty Szydło u początków jej kariery zawodowej?". Do wybory byli: Zbigniew Wodecki, Anna Szałapak, Wojciech Młynarski i Ewa Demarczyk. Niestety, brat zasugerował błędną odpowiedź (poprawna to Anna Szałapak). W rezultacie Weronika Deresz zakończyła grę z 40 tys. złotych. Oglądaliście?

Zobacz też: Hubert Urbański o kulisach "Milionerów"

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d58go1x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d58go1x