Trwa ładowanie...

Ostry atak na PiS. Ujawnił mechanizm pracy Obajtka

W minioną niedzielę wicepremier Jacek Sasin zdobył się na wypowiedź, która bardzo zaniepokoiła kierowców. Zapowiedział bowiem, że od stycznia zostaną przywrócone wyższe stawki VAT na paliwa. W skeczu "Stacja benzynowa. Prezes" Kabaret Moralnego Niepokoju i Goście zobrazował to, co się może dziać na stacjach w przyszłym roku.

Robert Górski w skeczu "Stacja benzynowa. Prezes" Robert Górski w skeczu "Stacja benzynowa. Prezes" Źródło: Materiały prasowe
d2zovo8
d2zovo8

- Będziemy musieli przywrócić wyższe stawki VAT nie tylko w przypadku energii elektrycznej, ale także w przypadku paliw i nawozów – powiedział Jacek Sasin i nie zapomniał dodać, że takie posunięcia są konieczne ze względu na decyzję Komisji Europejskiej, która zakwestionowała niektóre działania związane z tarczą antyinflacyjną.

Dodajmy, że od 1 lutego 2022 roku obowiązuje 8 proc. VAT na paliwo (zamiast 23 proc.). Taka sytuacja ma utrzymać się do końca tego roku. A co będzie potem? Wszystko wskazuje na to, że czekają nas duże podwyżki cen na stacjach benzynowych. Oby nie tak duże, jak zostało to przedstawione w programie Kabaretu Moralnego Niepokoju i Goście.

Kabaret Moralnego Niepokoju i Goście - Stacja benzynowa. Prezes

W skeczu "Stacja benzynowa. Prezes", gdy na scenie pojawia się Robert Górski, który wciela się w postać prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, ceny paliw na informacyjnym pylonie naprawdę szaleją. W pewnym momencie cena oleju napędowego sięga nawet 11 zł.

"Stacja benzynowa. Prezes" Materiały prasowe
"Stacja benzynowa. Prezes" Źródło: Materiały prasowe

Górski tzn. prezes Obajtek wyjaśnia w skeczu mechanizm, który stosuje w swojej pracy: "Wystarczy ludziom powiedzieć, że w ogóle nie będzie paliwa, to się cieszą, że jest. To się robi tak. Na początku benzyna kosztuje 6 zł. Nagle podnosisz cenę na 10zł. Wszyscy krzyczą, ale drogo, ale drogo. Po miesiącu obniżasz na 8 zł i wszyscy się cieszą, ale staniało, ale staniało. I już nikt nie pamięta, że powinno być po 6 zł. Dziękuję".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o skandalicznych wczasach w pensjonacie "Biały Lotos", załamujemy ręce nad zdradą Henry’ego Cavilla oraz wspominamy największych mięśniaków kina akcji lat 80. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2zovo8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zovo8