Wąsik i Kamiński dziękowali TV Republika. "TVP Info to beznadzieja"

Danuta Holecka i Maciej Wąsik w Telewizji Republika, 24.01.2024
Danuta Holecka i Maciej Wąsik w Telewizji Republika, 24.01.2024
Źródło zdjęć: © TV Republika

25.01.2024 07:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W środę 24 stycznia Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali wypuszczeni na wolność i niemal od razu skierowali swoje kroki do Telewizji Republika. Tam przeprowadzili ponad 30-minutową rozmowę, w której m.in. dziękowali widzom tej stacji i krytykowali TVN i TVP Info.

Danuta Holecka na wstępie zapytała polityków o zdrowie po dwutygodniowym pobycie w więzieniu. - Mam głębokie poczucie, że muszę zacząć od podziękowań - powiedział Kamiński, zwracając się do bliskich, przyjaciół, ale też nieznajomych ludzi, którzy mieli im wysyłać listy z wyrazami wsparcia. Po kilkunastu minutach politycy dziękowali też Telewizji Republika i Telewizji Trwam.

- To jest obowiązek mediów, żeby informować - stwierdziła Holecka, na co Kamiński odrzekł: "Tylko wy ten standard wypełnialiście, nieśliście nam nadzieję". Wąsik wyznał, że w celi nie mogli oglądać Telewizji Republika, ale słyszeli ludzi skandujących pod oknami "Republika!". Wiedzieli też od bliskich i znajomych, że nowe miejsce pracy Holeckiej stało po ich stronie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Widać tutaj TVN nakręcał spiralę nienawiści. Pani redaktor, kiedy my przez te dwa tygodnie siedzieliśmy w więzieniu, nie mogliśmy się bronić. Wylewano na nas w mediach mainstreamowych kubły pomyj. Właśnie dlatego, że nie mogliśmy się bronić - mówił Wąsik.

- Oprócz Telewizji Trwam mieliśmy dostęp do kilku innych programów. TVP Info beznadzieja, beznadzieja po prostu. To ma być jakaś kopia TVN-u, tylko fatalna technicznie [robiona] przez jakichś ludzi, którzy nie dorastają nawet do tamtych ludzi z TVN-u - ciągnął polityk PiS.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad serialem "Forst" z Borysem Szycem, omawiamy ostatni film Nicolasa Cage'a, a także pochylamy się nad "The Curse" czyli najbardziej niezręczną produkcją ostatnich lat. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także