Trwa ładowanie...
ycipk-4hhfmp

Viki Gabor padła ofiarą rasistowskich wpisów. Sprawa ma trafić do prokuratury

Nie milkną echa zwycięstwa Viki Gabor na Junior Eurovision. Hejterzy młodej wokalistki mają powód do obaw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Viki Gabor wygrała Junior Eurovision 2019.
Viki Gabor wygrała Junior Eurovision 2019. (ONS.pl)
ycipk-4hhfmp

Viki Gabor została laureatką tegorocznej Eurowizji dla dzieci i młodzieży. 12-letnia gwiazda zaśpiewała piosenkę "Superhero", która została wysoko oceniona zarówno przez widzów gali, jak i jurorów ze wszystkich krajów biorących udział w konkursie. Wkrótce zobaczymy ją ponownie podczas występu na Sylwestrze Marzeń w TVP.

Jednak niektórzy zamiast cieszyć się zwycięstwem Polki, wytykają jej pochodzenie etniczne. Viki Gabor jest Romką urodzoną w Hamburgu. Kilka lat życia spędziła z rodziną w Wielkiej Brytanii.

Zobacz: Akcja WP #StopMowieNienawiści

ycipk-4hhfmp

Nienawistne komentarze pojawiły się nawet pod wpisami prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, którzy pogratulowali Viki Gabor wygranej. Jedna z najdelikatniejszych wzmianek głosiła: "wy się nią jaracie, a to nawet Polka nie jest".

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ostrzega hejterów młodej artystki, że przygotowuje zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przez nich przestępstwa. Przypominają, że za rasistowskie wpisy grożą 2 lata więzienia, a czyn ulega przedawnieniu dopiero po 10 latach.

Polub WP Teleshow
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4hhfmp

ycipk-4hhfmp
ycipk-4hhfmp