Vega o nowym filmie o Klossie: Stanisław Mikulski w znakomitej formie

Vega o nowym filmie o Klossie: Stanisław Mikulski w znakomitej formie
Źródło zdjęć: © AFP

21.06.2011 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórca nagradzanego "Pitbulla" *Patryk Vega realizuje film kinowy o Hansie Klossie. W obsadzie znaleźli się m.in. Stanisław Mikulski i Emil Karewicz. Jak powiedział PAP reżyser, obaj aktorzy są na planie w znakomitej formie.*

Stanisław Mikulski, jak przed laty, wcieli się w rolę Klossa, zaś Emil Karewicz - w Hermanna Brunnera.

"Obaj panowie, mimo wieku, mają wciąż świetną kondycję, emanują fantastyczną energią. Brali już udział m.in. w scenach z użyciem efektów specjalnych, na przykład w sekwencji zawalenia się latarni morskiej. Wykonali wiele ujęć bez dublerów kaskaderskich. Rzucali się na grube materace, gdy nad ich głowami przelatywały spreparowane odłamki po eksplozji" - opowiadał PAP Patryk Vega.

Obraz pod tytułem "Hans Kloss - Stawka większa niż śmierć", będzie nowoczesnym szpiegowskim filmem wojennym. Ma przypominać kombinację "Szeregowca Ryana" i "Jamesa Bonda".

Premiera kinowa polskiej superprodukcji planowana jest na pierwszą połowę 2012 r.

Scenariusz przygotował Władysław Pasikowski, autor takich filmów jak "Kroll", "Psy" i "Psy 2. Ostatnia krew".

W obsadzie, obok Mikulskiego i Karewicza, pojawią się m.in.: Daniel Olbrychski, Wojciech Mecwaldowski, Marta Żmuda Trzebiatowska i Adam Woronowicz.

Vega wspomina, że wyreżyserowany przez Andrzeja Konica i Janusza Morgensternaserial telewizyjny "Stawka większa niż życie" (1967-68) uwielbiał oglądać jako dziecko. "Warto przypomnieć, że scenarzyści +Stawki...+, Andrzej Szypulski i Zbigniew Safjan, napisali ten scenariusz zainspirowani pierwszym filmem o Bondzie, +Doktorem No+ z 1962 r." - powiedział.

"Hans Kloss jest najbardziej rewelacyjnym przypadkiem bohatera masowej wyobraźni - jak w zachodniej kulturze agent 007 James Bond, Superman czy Batman" - podkreśla Vega.

Reżyser nie chce wyjawiać szczegółów na temat fabuły powstającego filmu i opowiadać o przygodach głównych bohaterów, szykuje bowiem niespodziankę dla widzów.

"Mogę tylko powiedzieć, że nasz film będzie bardziej realistyczny w stosunku do serialowego pierwowzoru. To nowoczesne kino, pełne efektów specjalnych. Powstające na bazie znakomitego, pisanego przez kilka lat scenariusza. Wierzę, że będzie to megahit" - powiedział Vega.

** [

FILM.WP.PL NA TWOJEJ ŚCIANIE. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )**

Zobacz także:

** [

PAMIĘTACIE MAŁĄ NEL? NIE ZGADNIECIE KIM JEST DZISIAJ ]( http://film.wp.pl/co-slychac-u-malej-nel-6025274957063297g )**

** [

ZOBACZ JAKI FILM ZNA KAŻDY POLAK! ]( http://film.wp.pl/jaki-polski-film-obejrzalo-najwiecej-widzow-6025274942079617g )**

** [

ALE SCHUDŁY! TE GWIAZDY KIEDYŚ WYGLĄDAŁY FATALNIE! ]( http://teleshow.wp.pl/te-gwiazdy-w-sama-pore-wziely-sie-za-siebie-6026603049555073g )**

**[

WSTYDLIWA PRZESZŁOŚĆ KUBY WOJEWÓDZKIEGO ]( http://teleshow.pl/gid,13329878,img,13329899,kat,1024835,title,Wstydliwa-przeszlosc-Kuby-Wojewodzkiego,galeria.html )**

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także