Trwa ładowanie...

Uznano go za mordercę. Powrócił, by rozwiązać sprawę zabójstwa matki. Co w pierwszym odcinku "Belle Epoque"?

Już 15 lutego na antenie TVN zadebiutuje jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji telewizyjnych tego sezonu. Widzowie "Belle Epoque" będą mogli śledzić kolejne odcinki w środy o 21.30. W obsadzie znaleźli się m.in. Paweł Małaszyński, Magdalena Cielecka, Eryk Lubos, Anna Próchniak, Olaf Lubaszenko, Vanessa Aleksander, Weronika Rosati i Eryk Kulm. Za inspiracje dla scenarzystów - Igora Brejdyganta, Marka Bukowskiego oraz Macieja Dancewicza - posłużyły prawdziwe zbrodnie z przełomu XIX i XX wieku. Za kamerą stanął Michał Gazda. Zdjęcia realizowano w Krakowie i okolicach oraz w Warszawie. Co zobaczymy w pierwszym odcinku kostiumowej serii?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Uznano go za mordercę. Powrócił, by rozwiązać sprawę zabójstwa matki. Co w pierwszym odcinku "Belle Epoque"?Źródło: Materiały prasowe
d4ej14m
d4ej14m

Kraków 1908 rok. W związku ze śmiercią matki do miasta po kilkuletniej nieobecności powraca Jan Edigey-Korycki (Paweł Małaszyński). To niezwykle intrygujący i tajemniczy mężczyzna. Przed laty musiał opuścić Kraków w dramatycznych okolicznościach. Wziął udział w pojedynku, w którym zginął Lucjan - brat jego ukochanej. Jana uznano za mordercę, który haniebnie złamał obowiązujące zasady. Tragiczna śmierć arystokraty zniszczyła także jego związek z Konstancją (Magdalena Cielecka).

Wracając do Krakowa Edigey-Korycki chce nie tylko pożegnać zmarłą matkę, ale także dowiedzieć się czegoś więcej o jej zabójstwie. Dla tamtejszej policji sprawa jest zamknięta - Aleksandra Edigey-Korycka jest ofiarą lokalnego rabusia. Dlaczego jednak morderca zadał sobie tyle trudu, aby wyciąć na jej twarzy liść palmy? Czy chciał przekazać jakąś wiadomość?

Jej syn dowiaduje się od rodzeństwa Skarżyńskich, że taką roślinę znaleziono także w ciele innej ofiary. Intuicja podpowiada mu, że żadne z tych zabójstw nie było przypadkowe. Czy po Krakowie grasuje seryjny morderca?

d4ej14m

Wyjaśnienie tajemniczej śmierci matki staje się dla Jana priorytetem. W rozwiązaniu tej zagadki pomaga mu rodzeństwo Skarzyńskich (Eryk Lubos i Anna Próchniak). Henryk i Weronika to pasjonaci medycyny sądowej, którzy z wielkim zaangażowaniem wprowadzają innowacyjne, jak na ówczesne, czasy metody śledcze.

Czy Jan odnajdzie mordercę matki? Czy spotka swoją dawną miłość Konstancję?

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4ej14m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ej14m