''Uwikłanie'' - relacja z premiery filmu Bromskiego

''Uwikłanie'' - relacja z premiery filmu Bromskiego

31.05.2011 16:26, aktual.: 27.07.2018 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Główni bohaterowie tej produkcji to młoda, ambitna prokurator Agata Szacka i komisarz Smolar z Komendy Wojewódzkiej.

W krakowskim Kinie Kijów odbyła się niedawno premiera najnowszego filmu Jacka Bromskiego "Uwikłanie". Tym razem reżyser znany widzom ze swoich komedii m.in. "To ja złodziej", "Kariera Nikosia Dyzmy", czy z kultowej serii "U Pana Boga ...", na swój znakomity warsztat wziął kryminał. Historia oparta jest na motywach bestsellerowej powieści sensacyjnej Zygmunta Miłoszewskiego o tym samym tytule.

Zatęskniłem za płodozmianem - wyjaśnił Jacek Bromski. - Nie jest dobrze, kiedy człowiek skupia się na jednej estetyce filmowej. Ponadto uwielbiam kryminały, więc z chęcią podjąłem się tego projektu - dodał reżyser, który adaptując książkę zdecydował się na zmianę płci jednej z czołowych postaci filmu z mężczyzny na kobietę.

Główni bohaterowie tej produkcji to młoda, ambitna prokurator Agata Szacka i komisarz Smolar z Komendy Wojewódzkiej. Wspólnie prowadzą oni śledztwo w sprawie zabójstwa. Podczas seansu terapeutycznego bowiem ginie mężczyzna, Henryk Telak - uczestnik poprzednich zajęć. Szacka i Smolar próbując rozwikłać zagadkową śmierć, stawiają kolejne hipotezy. Każde z nich stosuje odmienne metody śledcze. Pani prokurator często kieruje się intuicją, co dla doświadczonego policjanta jest nie do przyjęcia.

Maja Ostaszewska i Marek Bukowski (fot. AKPA)

W rolę prokurator Agaty Szackiej wcieliła się Maja Ostaszewska, zaś komisarza policji zagrał Marek Bukowski, który po wielu latach wrócił na wielki ekran. Rola Smolara to dla mnie wyzwanie pod wieloma względami. Po raz pierwszy od paru lat zagrałem w filmie fabularnym, dodatkowo jedną z głównych ról. Towarzystwo, w którym miałem okazję pracować, było niezwykle zacne, a scenariusz bardzo ciekawy - zdradził aktor.

Zadowolenia ze swojej roli nie kryła również Maja Ostaszewska. To zupełnie inna rola niż te, które grałam dotychczas. Niezmiernie ciekawy materiał dla aktorki, między innymi dlatego, że w oryginalnej historii moja postać była mężczyzną - cieszyła się aktorka.

Danuta Stenka, Marek Bukowski, Andrzej Seweryn, Maja Ostaszewska i Jacek Bromski (fot. AKPA)

Oprócz odtwórców dwójki głównych bohaterów na ekranie występuje plejada gwiazd, m.in.: Danuta Stenka, Krzysztof Globisz, Andrzej Seweryn, Krzysztof Stroiński, Piotr Adamczyk, Dorota Pomykała, Małgorzata Buczkowska, czy Olgierd Łukaszewicz.

"Uwikłanie" zaprezentuje się szerokiej publiczności już 3 czerwca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także