Trwa ładowanie...

"Ucho prezesa" ociepla wizerunek partii Prawo i Sprawiedliwość? Wyniki nie pozostawiają wątpliwości

Miniserial Roberta Górskiego niewątpliwie cieszy się dużą popularnością wśród widzów. Odbiorcy doceniają fakt, że "obrywa się" w nim wszystkim partiom. Najwięcej przywar wytykanych jest jednak PiS-owi. Mimo to, wielu uznało, że przedstawienie partii rządzącej w zabawny sposób przyczyniło się do ocieplenia jej wizerunku. Czy aby na pewno?

Share
"Ucho prezesa" ociepla wizerunek partii Prawo i Sprawiedliwość? Wyniki nie pozostawiają wątpliwości
Źródło: Youtube.com
d3qr7pw

Jak wynika z badania opinii społecznej na temat "Ucha prezesa" przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl., prawie połowa badanych (47%) uważa, że miniserial satyryczny "Ucho prezesa" nie ociepla wizerunku partii Prawo i Sprawiedliwość, a tylko 18% jest przeciwnego zdania. Pozostałe osoby (35%) nie są w stanie określić swojej opinii na ten temat. Najwięcej osób przekonanych o pozytywnym wpływie serialu na wizerunek partii rządzącej jest wśród jej wyborców.

Najwięcej zwolenników opinii, że "Ucho prezesa" ociepla wizerunek PiS, jest wśród jej wyborców – 33%, a najmniej wśród sympatyków PO – 15%.

d3qr7pw

Ponadto, zdaniem większości badanych (53%) "Ucho prezesa" ma negatywny wpływ na wizerunek rządu Zjednoczonej Prawicy, kierowanego przez Beatę Szydło, a przeciwnego zdania jest zaledwie 11%. Najwięcej osób przekonanych o negatywnym wpływie jest wśród zwolenników PO – 74% i Nowoczesnej – 62%.

Niemal analogicznie oceniany jest wpływ "Ucha Prezesa" na wizerunek Jarosława Kaczyńskiego - 45% badanych dostrzega wpływ negatywny, tylko 13% - pozytywny, a 42% nie jest w stanie tego określić.

Najwięcej zwolenników pozytywnego wpływu "Ucha prezesa" na wizerunek Jarosława Kaczyńskiego jest wśród wyborców PiS – 31%.

Miniserial "Ucho prezesa" jest znany przeważającej części dorosłych Polaków, którzy wzięli udział w badaniu (63%), z czego większość (55%) ma do niego stosunek pozytywny, a tylko 12% - negatywny. Najwięcej entuzjastów "Ucha prezesa" jest poza elektoratem obozu rządzącego – wśród zwolenników Platformy Obywatelskiej (84%), Kukiz’15 (71%) i Nowoczesnej (69%). Choć nie brakuje ich też wśród wyborców PiS (43%).

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d3qr7pw

Podziel się opinią

Share
d3qr7pw
d3qr7pw