ycipk-2w6mbb

Twórca "Riverdale" opowiedział o odcinku o Luke'u Perrym. "Wiedzieliśmy, że będzie ciężko i tak było"

Powrót "Riverdale" będzie w tym roku słodko-gorzki. Z jednej strony widzowie dostaną nowe odcinki mrocznego serialu, a z drugiej 4. sezon rozpocznie pożegnalne "In Memoriam".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ekipa "Riverdale" pożegna Luke'a Perry'ego
Ekipa "Riverdale" pożegna Luke'a Perry'ego (Materiały prasowe)
ycipk-2w6mbb

Premiera 4. sezonu "Riverdale" nie będzie typowym powrotem do mrocznego i pełnego tajemnic miasteczka. Zastąpi go odcinek specjalny stworzony w hołdzie Luke'owi Perry'emu, który niespodziewanie zmarł na początku marca tego roku.

Dlaczego Riverdale nie pożegnało Luke'a Perry'ego w finale 3. sezonu?

Twórca serialu, Roberto Aguirre-Sacasa, celowo powstrzymał się od odnoszenia się do tej tragedii, pracując nad ostatnimi odcinkami 3. sezonu.

ycipk-2w6mbb

- Kiedy Luke odszedł, bardzo szybko podjęliśmy decyzję, że nie zamierzamy odnieść się do jego śmierci w 3. sezonie. Nie chcieliśmy się śpieszyć. Nie chcieliśmy wciskać tego pomiędzy inne wątki – mówi twórca serialu.

W głowie Roberta Aguirre-Sacasy pojawiła się myśl, by w finałowym odcinku ostatniego sezonu odnieść się do śmierci przyjaciela, ostatecznie jednak uznał, że pośpiech w tym przypadku nie będzie dobrym kompanem.

ycipk-2w6mbb

- Wydawało się to zbyt tanie, dlatego zdecydowaliśmy się wstrzymać z tym, żebyśmy mogli przemyśleć to i zastanowić się nad tym po przerwie – dodaje.

Jak "Riverdale" pożegna Luke'a Perry'ego w 4. sezonie?

W takich okolicznościach pojawił się pomysł rozpoczęcia 4. sezonu odcinkiem specjalnym, który zdaniem showrunnera produkcji był "absolutnie właściwą decyzją".

- To pozwoliło nam ochłonąć po tym, co się wydarzyło i pomyśleć nad historią, którą chcemy opowiedzieć – dodaje.

ycipk-2w6mbb

Tak zrodziła się inspiracja serialem "Friday Night Lights", a dokładniej jego odcinkiem o tytule "The Son", w którym umiera ojciec jednego z głównych bohaterów.

Netflix
Podziel się

Choć od śmierci Luke'a Perry'ego do zdjęć do odcinka "In Memoriam" minęła chwila czasu, praca na planie nie była łatwa dla związanej z nieżyjącym aktorem ekipy. Odejście przyjaciela i serialowego ojca przeżył zawłaszcza KJ Ap.

- Wiedzieliśmy, że to będzie brutalne dla ekipy, zwłaszcza dla KJ-a, który był głównym partnerem scenicznym Luke'a. Ale wszyscy byli naprawdę dumni ze złożenia hołdu Fredowi i Luke'owi. Kiedy to się stało, byliśmy zrozpaczeni. Więc zgromadzenie się przy czytaniu scenariusza było czymś wyjątkowym i oczyszczającym. Wiecie, to serial rodzinny. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko i tak było - wyjaśnia Aguirre-Sacasa.

ycipk-2w6mbb

W odcinku poświęconym Luke'owi gościnnie wystąpi jego przyjaciółka, Shannen Doherty. Będzie ona kluczową postacią w "In Memoriam".

Czwarty sezon "Riverdale" będzie można oglądać od 10 października na Netfliksie.

Polub WP Teleshow
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2w6mbb

ycipk-2w6mbb
ycipk-2w6mbb