"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Kim jest Marta Wiejak?

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Kim jest Marta Wiejak?
Źródło zdjęć: © AKPA

07.04.2019 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marta Wiejak to uczestniczka programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Kobieta jest aktorką musicalową, jednak niewiele wiadomo na temat jej życia prywatnego. Kim jest Marta Wiejak?

Marta Wiejak to uczestniczka "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", której życie jest owiane tajemnicą, ponieważ przed występem w programie stacji Polsat, kobieta nie pokazywała się publicznie. Wiejak jest znana głównie ze sztuk teatralnych oraz musicali. Kim dokładnie jest Marta Wiejak?

Marta Wiejak pochodzi z Puław i od najmłodszych lat marzyła o zostaniu aktorką. W wieku 12 lat rozpoczęła występy w Zespole Baletowym "Etiuda". Następnie kontynuowała naukę w gdyńskim Studium Wokalno-Aktorskim im. D. Baduszkowej. Marta Wiejak występuje na deskach teatrów muzycznych w całej Polsce. Współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, tam aktorkę można było podziwiać w "Big Band" oraz "Skrzypku na dachu". Marta Wiejak występowała również w Teatrze Muzycznym w Poznaniu ("Evita", "Jekyll i Hyde") oraz Operze na Zamku w Szczecinie ("Crazy for You").

Największą popularność Marcie Wiejak przyniosły występy na deskach słynnego Teatru Muzycznego Roma. W Warszawie tańczyła i śpiewała w takich musicalach jak: "Deszczowa piosenka", "Księga dżungli" czy "Alicja w krainie czarów". Grała również w bijących rekordy popularności "Pilotach".

Niesamowity talent wokalny i aktorski bez wątpienia przydaje się Marcie Wiejak w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Do tej pory piosenkarka wcieliła się w Sylwię Grzeszczak, Gwen Stefani, Dianę Ross, Ellie Goulding, Chestera Benningtona oraz Camilę Cabello. Kreacje Marty Wiejak co tydzień zachwycają zarówno jury, jak i publiczność programu. Aktorka wzbudziła wiele emocji swoją muzyczną metamorfozą w 2. odcinku "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Wystąpiła wtedy jako Nicki Minaj, otrzymała najwięcej punktów, zdobywając czek w wysokości 10 tysięcy złotych.

Czy Marta Wiejak ma szanse na wygranie programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także