Trwa ładowanie...
08-06-2016 09:25

TVP2 rezygnuje z emisji Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej. Znów zyska na tym Polsat?

TVP2 rezygnuje z emisji Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej. Znów zyska na tym Polsat?Źródło: Polsat
d2an0jr
d2an0jr

Świętokrzyska Gala Kabaretowa, organizowana w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach, to jedna z największych imprez tego typu w Polsce. Od trzech lat emitowana jest na antenie TVP2. W tym roku jednak stacja zrezygnowała z dalszej współpracy z organizatorami festiwalu i wycofała się z dalszej produkcji.

- Jako telewizja publiczna jesteśmy przez zarząd zobligowani do tego, aby współdziałać z Polskim Radiem. Tymczasem sierpniowa Świętokrzyska Gala Kabaretowa ma być ściśle powiązana z koncertem, który będzie organizowany przy współpracy z RMF FM. Świadomie nie zaangażowaliśmy się zatem w coś, co jest produkowane przez bezpośrednią konkurencję Polskiego Radia i tym samym kolidowałoby z polityką naszej ścisłej współpracy z PR - uzasadnił decyzję Maciej Chmiel, dyrektor Dwójki, w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

Co ciekawe, emisją tej imprezy zainteresowany jest Polsat. Choć władze stacji oficjalnie nie potwierdziły jeszcze tej informacji, wiadomo już, że w dniach 27-28 sierpnia szykują huczne widowisko (koncert przy współpracy z RMF FM oraz kabareton) właśnie w kieleckiej Kadzielni.

(fot. Polsat)
Źródło: (fot. Polsat)

Warto przy okazji przypomnieć, że Świętokrzyska Gala Kabaretowa nie jest pierwszą imprezą tego typu, z której zrezygnowała Telewizja Polska. Pod koniec kwietnia br. TVP2 poinformowała, że odwołuje transmisję X Płockiej Nocy Kabaretowej. Dyrektor stacji w taki sposób argumentował swoją decyzję:

d2an0jr

- Nie podobało mi się to, że scenariusz jest niekompletny, a moje uwagi są odrzucane. Dwójka to nie jest półka, na której każdy kładzie, co uważa. Położy to, co ja uznam za właściwe - powiedział w rozmowie z portalem press.pl.

Organizacją imprezy nieoczekiwanie zajął się wówczas Polsat. Wydarzenie, które na antenie stacji gościło po raz pierwszy, okazało się sporym sukcesem. Trwający ponad 3 godziny koncert obejrzało średnio 2,1 mln widzów, co przełożyło się na bardzo dobre wyniki na rynku telewizyjnym. W trakcie nadawania X Płockiej Nocy Kabaretowej Polsat okazał się liderem, wyprzedzając zarówno TVP1 (która emitowała w tym czasie 53. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu)
, TVN jak i TVP2.

Czy szef Dwójki znów pożałuje swojej decyzji?

Zobacz także: #dziejesienazywo: Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju ujawnia kulisy cenzury w TVP

(fot. Polsat)
Źródło: (fot. Polsat)
d2an0jr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2an0jr