RozrywkaTVP1 zmiażdżona przez konkurencję. Co dalej z "Dzień dobry Polsko"?

TVP1 zmiażdżona przez konkurencję. Co dalej z "Dzień dobry Polsko"?

TVP1 zmiażdżona przez konkurencję. Co dalej z "Dzień dobry Polsko"?
Źródło zdjęć: © Youtube.com
oprac. Anna Ryta

06.06.2017 11:37, aktual.: 07.06.2017 08:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć stacja zanotowała bardzo słabe wyniki oglądalności, włodarze TVP1 postanowili kontynuować "Dzień dobry Polsko". Śniadaniowy program telewizyjnej Jedynki wróci na antenę dopiero po wakacjach.

"Dzień dobry Polsko", które na antenie TVP1 zadebiutowało 27 lutego br., niebawem zniknie z ekranów. Ostatni odcinek przed wakacyjną przerwą widzowie będą mogli obejrzeć 16 czerwca br.

- Program na pewno wróci po wakacjach. Mamy plany, by po przerwie włożyć w niego więcej pieniędzy, lekko go zmienić. Jak jednak będzie, to zobaczymy - powiedział Piotr Gursztyn, dyrektor programowy TVP, w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.
Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, "Dzień dobry Polsko" odnotowało bardzo słabe wyniki oglądalności - zaledwie 126 tys. widzów i tym samym uplasował się na samym końcu stawki. Dla porównania, "Dzień Dobry TVN" zebrała 532 tys. osób przed telewizorami, a "Pytanie na śniadanie" - 378 tys. osób. Nawet "Nowy dzień z Polsat News" może pochwalić się lepszym od TVP1 wynikiem - 326 tys. widzów.

- Co ciekawe program "Dzień Dobry Polsko" powinien w pierwszej kolejności odebrać widzów programowi Polsatu (z uwagi na godzinę emisji), a jego oglądalność wzrosła i to dość znacząco. Pokazuje to, że widzowie chętnie sięgają do tego typu formatów i nadal jest miejsce na to, aby mogły zwiększać swoją widownię - powiedział Bartosz Zientek, group account director w Codemedia, komentując sprawę dla serwisu wirtualnemedia.pl.
Warto jednak dodać, że władze telewizyjnej Jedynki są zadowolone z wyniku, jakie osiągnął ich poranny program. Są pewne, że produkcja wróci jesienią na antenę i znów stanie w szranki z konkurencją.

Przypomnijmy, że "Dzień dobry Polsko" emitowany jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-8:00. Program prowadzony jest przez 10 osób: Paulinę Chylewską, Annę Popek, Macieja Kurzajewskiego, Michała Cholewińskiego, Rafała Patyrę, Annę Lucińską, Annę Matusiak-Rześniowiecką, Katarzynę Burzyńską-Sychowicz, Krystiana Kukułkę oraz Tomasza Mandesa.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (159)
Zobacz także