Trwa ładowanie...
d43y3hk

TVP1 zmiażdżona przez konkurencję. Co dalej z "Dzień dobry Polsko"?

Choć stacja zanotowała bardzo słabe wyniki oglądalności, włodarze TVP1 postanowili kontynuować "Dzień dobry Polsko". Śniadaniowy program telewizyjnej Jedynki wróci na antenę dopiero po wakacjach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Kadr z programu "Dzień dobry Polsko"
Kadr z programu "Dzień dobry Polsko" (Youtube.com)
d43y3hk

"Dzień dobry Polsko", które na antenie TVP1 zadebiutowało 27 lutego br., niebawem zniknie z ekranów. Ostatni odcinek przed wakacyjną przerwą widzowie będą mogli obejrzeć 16 czerwca br.

- Program na pewno wróci po wakacjach. Mamy plany, by po przerwie włożyć w niego więcej pieniędzy, lekko go zmienić. Jak jednak będzie, to zobaczymy - powiedział Piotr Gursztyn, dyrektor programowy TVP, w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.
Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, "Dzień dobry Polsko" odnotowało bardzo słabe wyniki oglądalności - zaledwie 126 tys. widzów i tym samym uplasował się na samym końcu stawki. Dla porównania, "Dzień Dobry TVN" zebrała 532 tys. osób przed telewizorami, a "Pytanie na śniadanie" - 378 tys. osób. Nawet "Nowy dzień z Polsat News" może pochwalić się lepszym od TVP1 wynikiem - 326 tys. widzów.

- Co ciekawe program "Dzień Dobry Polsko" powinien w pierwszej kolejności odebrać widzów programowi Polsatu (z uwagi na godzinę emisji), a jego oglądalność wzrosła i to dość znacząco. Pokazuje to, że widzowie chętnie sięgają do tego typu formatów i nadal jest miejsce na to, aby mogły zwiększać swoją widownię - powiedział Bartosz Zientek, group account director w Codemedia, komentując sprawę dla serwisu wirtualnemedia.pl.
Warto jednak dodać, że władze telewizyjnej Jedynki są zadowolone z wyniku, jakie osiągnął ich poranny program. Są pewne, że produkcja wróci jesienią na antenę i znów stanie w szranki z konkurencją.

d43y3hk

Przypomnijmy, że "Dzień dobry Polsko" emitowany jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-8:00. Program prowadzony jest przez 10 osób: Paulinę Chylewską, Annę Popek, Macieja Kurzajewskiego, Michała Cholewińskiego, Rafała Patyrę, Annę Lucińską, Annę Matusiak-Rześniowiecką, Katarzynę Burzyńską-Sychowicz, Krystiana Kukułkę oraz Tomasza Mandesa.

Tutaj sprawdzisz aktualną ramówkę Telewizji WP

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d43y3hk

Podziel się opinią

Share
d43y3hk
d43y3hk