Trwa ładowanie...

TVP1 zmiażdżona przez konkurencję. Co dalej z "Dzień dobry Polsko"?

Choć stacja zanotowała bardzo słabe wyniki oglądalności, włodarze TVP1 postanowili kontynuować "Dzień dobry Polsko". Śniadaniowy program telewizyjnej Jedynki wróci na antenę dopiero po wakacjach.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

TVP1 zmiażdżona przez konkurencję. Co dalej z "Dzień dobry Polsko"?
Źródło: Youtube.com
d3g2s78

"Dzień dobry Polsko", które na antenie TVP1 zadebiutowało 27 lutego br., niebawem zniknie z ekranów. Ostatni odcinek przed wakacyjną przerwą widzowie będą mogli obejrzeć 16 czerwca br.

- Program na pewno wróci po wakacjach. Mamy plany, by po przerwie włożyć w niego więcej pieniędzy, lekko go zmienić. Jak jednak będzie, to zobaczymy - powiedział Piotr Gursztyn, dyrektor programowy TVP, w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.
Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, "Dzień dobry Polsko" odnotowało bardzo słabe wyniki oglądalności - zaledwie 126 tys. widzów i tym samym uplasował się na samym końcu stawki. Dla porównania, "Dzień Dobry TVN" zebrała 532 tys. osób przed telewizorami, a "Pytanie na śniadanie" - 378 tys. osób. Nawet "Nowy dzień z Polsat News" może pochwalić się lepszym od TVP1 wynikiem - 326 tys. widzów.

- Co ciekawe program "Dzień Dobry Polsko" powinien w pierwszej kolejności odebrać widzów programowi Polsatu (z uwagi na godzinę emisji), a jego oglądalność wzrosła i to dość znacząco. Pokazuje to, że widzowie chętnie sięgają do tego typu formatów i nadal jest miejsce na to, aby mogły zwiększać swoją widownię - powiedział Bartosz Zientek, group account director w Codemedia, komentując sprawę dla serwisu wirtualnemedia.pl.
Warto jednak dodać, że władze telewizyjnej Jedynki są zadowolone z wyniku, jakie osiągnął ich poranny program. Są pewne, że produkcja wróci jesienią na antenę i znów stanie w szranki z konkurencją.

d3g2s78

Przypomnijmy, że "Dzień dobry Polsko" emitowany jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-8:00. Program prowadzony jest przez 10 osób: Paulinę Chylewską, Annę Popek, Macieja Kurzajewskiego, Michała Cholewińskiego, Rafała Patyrę, Annę Lucińską, Annę Matusiak-Rześniowiecką, Katarzynę Burzyńską-Sychowicz, Krystiana Kukułkę oraz Tomasza Mandesa.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3g2s78

Podziel się opinią

Share
d3g2s78
d3g2s78