Trwa ładowanie...

TVP zdominowane przez polityków PiS. W lipcu sztab Dudy uzyskał rekordowy czas antenowy

Publiczna telewizja opublikowała comiesięczny raport z obecności polityków na ich antenach. Wyniki z ostatniego miesiąca kampanii wyborczej wskazują na dominację przedstawicieli PiS.

Share
Andrzej Duda cieszył się sporą uwagą na antenach TVP.
Andrzej Duda cieszył się sporą uwagą na antenach TVP.Źródło: Getty Images
d11dhx0

Zgodnie z Ustawą o radiofonii i telewizji Telewizja Polska ma obowiązek zdania comiesięcznych raportów z czasu antenowego udostępnionego politykom różnych opcji. Pod uwagę są brane wszystkie wypowiedzi przedstawicieli władz - prezydenta, premiera oraz urzędników odpowiednich kancelarii, a także sejmu i senatu.

Wyniki ostatnich miesięcy dają do myślenia. Choć w marcu czas poświęcony kandydatom na urząd prezydenta wcale nie wskazywał na dominację sztabu wyborczego Andreja Dudy, to jednak suma wypowiedzi przedstawicieli PiS wynosiła ponad 71 godzin.

Wpadki "Wiadomości" TVP. Sporo się ich nazbierało

Można było to wyjaśnić panującą pandemią, a co za tym idzie większą ilością wystąpień przedstawicieli rządu. Jednak drugim czynnikiem była tocząca się kampania wyborcza, której finał nastąpił 12 lipca.

d11dhx0

Jak wynika z analiz portalu wirtualnemedia.pl, w lipcu komitet wyborczy Andrzeja Dudy otrzymał na antenach TVP Info, TVP1, TVP2 oraz TVP3 ponad 39 godzin. Z kolei Rafał Trzaskowski bywał na wizji przez niecałe 5 godzin.

Jeśli chodzi o sumę wypowiedzi polityków PiS wynosi ona za lipiec 56 godzin i 21 minut. Natomiast przedstawiciele KO pojawiali się w Telewizji Polskiej łącznie przez 17 godzin i 17 minut.

Analogiczną sytuację można było obserwować w przeciągu ostatniego półrocza. Jednak na wezwanie byłego Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii, prezes TVP Jacek Kurski odpowiedział, że "Telewizja Polska nigdy nie faworyzowała żadnego z kandydatów na urząd Prezydenta RP".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d11dhx0

Podziel się opinią

Share
d11dhx0
d11dhx0