Trwa ładowanie...
tvp

TVP podała, ile czasu poświęcono kandydatom na prezydenta. Zaskakujące liczby

Telewizja Polska opublikowała dane, ile czasu antenowego przeznaczyła w marcu dla poszczególnych komitetów wyborczych. Najwięcej spotów wyborczych pojawiło się z ramienia komitetu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, jednak prezydent Andrzej Duda i urzędnicy z Kancelarii Prezydenta łącznie na antenach TVP byli przez 25 godzin.

Share
TVP podała, ile czasu poświęcono kandydatom na prezydenta. Zaskakujące liczby
Źródło: PAP
dv8sd4g

Publiczna telewizja zgodnie z Ustawą o radiofonii i telewizji ma obowiązek zdania miesięcznych raportów z czasu antenowego udostępnionego politykom różnych opcji. Jak podaje serwis Wirtualne Media, statystyki udostępnione za marzec wskazują na to, że najwięcej czasu na antenach TVP1, TVP2, TVP3 oraz TVP Info poświęcono politykom PiS - łącznie ponad 71 godzin.

Do tego czasu zostały wliczone wypowiedzi przedstawicieli władz - prezydenta, premiera oraz urzędników odpowiednich kancelarii, a także sejmu i senatu. Ze względu na pandemię koronawirusa organizowano liczne konferencje prasowe rządu emitowane przez wszystkie stacje informacyjne w kraju.

Zobacz: "Tłit" Paweł Kukiz: Telewizja Polska przypomina czasy nachalnej propagandy

Zgodnie z zapisami Kodeksu wyborczego kandydaci na urząd prezydenta mają zapewnioną możliwość nieodpłatnego rozpowszechniania audycji wyborczych. Z tej opcji na antenach Telewizji Polskiej nie skorzystał komitet wyborczy Roberta Biedronia ani Pawła Tanajno, Mirosława Piotrowskiego, Marka Jakubiaka i Stanisława Żółtka.

dv8sd4g

Łącznie na emisję spotów wyborczych Małgorzaty Kidawy-Błońskiej przeznaczono na antenach TVP 31 minut i 43 sekundy, Władysława Kosiniaka-Kamysza - 18 minut i 23 sekundy, Krzysztofa Bosaka - 10 minut i 9 sekund, Andrzeja Dudy - 6 minut i 30 sekund oraz Szymona Hołowni - 5 minut i 5 sekund.

Poza tym wyszczególniono czas poświęcony wypowiedziom urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy. Było to łącznie 19 godzin 56 minut i 13 sekund. Zaś przedstawiciele Kancelarii Premiera pojawiali się na antenach TVP przez 2 godziny 25 minut i 2 sekundy.

dv8sd4g

Podziel się opinią

Share
dv8sd4g
dv8sd4g