Trwa ładowanie...
d2g3mq9

TVP podała, ile czasu poświęcono kandydatom na prezydenta. Zaskakujące liczby

Telewizja Polska opublikowała dane, ile czasu antenowego przeznaczyła w marcu dla poszczególnych komitetów wyborczych. Najwięcej spotów wyborczych pojawiło się z ramienia komitetu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, jednak prezydent Andrzej Duda i urzędnicy z Kancelarii Prezydenta łącznie na antenach TVP byli przez 25 godzin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda otrzymał w marcu najwięcej czasu antenowego w TVP.
Andrzej Duda otrzymał w marcu najwięcej czasu antenowego w TVP. (PAP)
d2g3mq9

Publiczna telewizja zgodnie z Ustawą o radiofonii i telewizji ma obowiązek zdania miesięcznych raportów z czasu antenowego udostępnionego politykom różnych opcji. Jak podaje serwis Wirtualne Media, statystyki udostępnione za marzec wskazują na to, że najwięcej czasu na antenach TVP1, TVP2, TVP3 oraz TVP Info poświęcono politykom PiS - łącznie ponad 71 godzin.

Do tego czasu zostały wliczone wypowiedzi przedstawicieli władz - prezydenta, premiera oraz urzędników odpowiednich kancelarii, a także sejmu i senatu. Ze względu na pandemię koronawirusa organizowano liczne konferencje prasowe rządu emitowane przez wszystkie stacje informacyjne w kraju.

Zobacz: "Tłit" Paweł Kukiz: Telewizja Polska przypomina czasy nachalnej propagandy

Zgodnie z zapisami Kodeksu wyborczego kandydaci na urząd prezydenta mają zapewnioną możliwość nieodpłatnego rozpowszechniania audycji wyborczych. Z tej opcji na antenach Telewizji Polskiej nie skorzystał komitet wyborczy Roberta Biedronia ani Pawła Tanajno, Mirosława Piotrowskiego, Marka Jakubiaka i Stanisława Żółtka.

d2g3mq9

Łącznie na emisję spotów wyborczych Małgorzaty Kidawy-Błońskiej przeznaczono na antenach TVP 31 minut i 43 sekundy, Władysława Kosiniaka-Kamysza - 18 minut i 23 sekundy, Krzysztofa Bosaka - 10 minut i 9 sekund, Andrzeja Dudy - 6 minut i 30 sekund oraz Szymona Hołowni - 5 minut i 5 sekund.

Poza tym wyszczególniono czas poświęcony wypowiedziom urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy. Było to łącznie 19 godzin 56 minut i 13 sekund. Zaś przedstawiciele Kancelarii Premiera pojawiali się na antenach TVP przez 2 godziny 25 minut i 2 sekundy.

d2g3mq9

Podziel się opinią

Share
d2g3mq9
d2g3mq9