TVP wskrzesza ceniony program. Olszański wraca z emerytury

Michał Olszański pracował w TVP przez 21 lat
Michał Olszański pracował w TVP przez 21 lat
Źródło zdjęć: © KAPIF

26.01.2024 08:23, aktual.: 26.01.2024 11:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szykuje się kolejny wielki powrót do TVP. Tym razem chodzi o "Magazyn Ekspresu Reporterów" i jego pierwszego prowadzącego, Michała Olszańskiego. Dziennikarz potwierdził, że jest już po pierwszych rozmowach z nowymi decyzyjnymi w Telewizji Polskiej.

- Rzeczywiście są już wstępne ustalenia. Powiedziałem, że bardzo chętnie chciałbym wrócić do magazynu i być twarzą programu reporterskiego - wyznał Michał Olszański w rozmowie Wirtualnemedia.pl. Wiadomo, że szefową redakcji "Magazynu Ekspresu Reporterów" znowu będzie Barbara Paciorkowska, która pełniła tę rolę w latach 2003-2016.

Przypomnijmy, że od lat 80. TVP2 nadawała "Ekspres Reporterów" i przedstawiano w nim trzy do czterech reportaży o tematyce społecznej. W 1999 r. zastąpił go "Magazyn Ekspres Reporterów", który wprowadził nową formułę reportersko-studyjną. Casting na prowadzącego wygrał ówczesny dziennikarz radiowej Trójki Michał Olszański.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z czasem oprócz Olszańskiego program prowadziły też Marta Kielczyk i Barbara Włodarczyk. Od 2003 r. "Magazyn Ekspres Reporterów" był nadawany na żywo, zdobył mnóstwo nagród i wyróżnień. W latach 2019-2023 został przeniesiony z TVP2 do TVP1, ale pod koniec lutego zeszłego roku trafił na antenę regionalnej Trójki. Pod koniec był nadawany o 22.40 i po kilku miesiącach całkowicie zniknął z ramówki.

Olszański, który przez 10 lat prowadził też "Pytanie na śniadanie", zniknął z TVP i radiowej Trójki w 2020 r. Dziś jest już na emeryturze, ale chce być twarzą nowego "Magazynu Ekspresu Reporterów".

- Program powinien pojawić się w połowie marca, ale nie ma jeszcze niestety jasności co do terminu, tzn. w jaki dzień i o której. Ja bym bardzo chciał, żeby to było we wtorek w Dwójce, ale tu stuprocentowej pewności nie ma - powiedział Olszański.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad serialem "Forst" z Borysem Szycem, omawiamy ostatni film Nicolasa Cage'a, a także pochylamy się nad "The Curse" czyli najbardziej niezręczną produkcją ostatnich lat. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także