ycipk-4jnsm3

TVP strzela sobie w kolano. Oddaje kolejny kabareton i ogromne pieniądze

Polsat przejmuje od TVP kolejny kabareton. Taki transfer to strzał w dziesiątkę. Niedawno wyemitowana XIX Mazurska Noc Kabaretowa okazała się hitem - TV Puls, która przejęła imprezę po TVP, była liderem rynku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Wójcik z Kabaretu Ani Mru Mru
Michał Wójcik z Kabaretu Ani Mru Mru (ONS.pl)
ycipk-4jnsm3

Gdy Telewizja Polska zaczęła rezygnować z programów kabaretowych, telewizyjni rywale natychmiast zareagowali i położyli większy nacisk na tę formę rozrywki. Festiwal Kabaretu w Koszalinie, który dotychczas emitowany był wyłącznie przez TVP2, w tym roku wyjątkowo pojawi się na antenie Polsatu. Choć w zeszłym roku widowisko śledziło aż 2,26 mln widzów, Telewizja Polska oddała swój flagowy produkt w ręce konkurencji. Nie trzeba nikogo przekonywać, że emisja programów satyrycznych przynosi ogromne zyski. Wyniki oglądalności mówią same za siebie.

Wystarczy choćby wspomnieć o ostatniej XIX Mazurskiej Nocy Kabaretowej - jednej z największych imprez tego typu w Polsce. Od osiemnastu lat emitowana była na antenie TVP2. W tym roku jednak stacja zrezygnowała z dalszej współpracy z organizatorami festiwalu i wycofała się z dalszej produkcji. Transmisję nadała komercyjna stacja - TV Puls. Telewizja Polska już może żałować swojej zbyt pochopnej decyzji.

Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement udostępnionych serwisowi wirtualnemedia.pl, festiwal oglądało ok. 1,27 mln widzów. Przynajmniej przez 1 minutę widowisko śledziło 4,51 mln osób. Nie dość, że tego wieczoru TV Puls wskoczyła na miejsce lidera rynku telewizyjnego, to jeszcze sama transmisja miała kilkukrotnie wyższe wyniki, niż średnia długookresowa oglądalność tej stacji. Wszystko wskazuje więc na to, że Polsat, przejmując od TVP koszaliński Festiwal Kabaretu, ubił interes życia.

ycipk-4jnsm3

Zobacz także: Przemysław Borkowski: "Przejście kabaretów z Dwójki do Polsatu to dobra zmiana"

ycipk-4jnsm3

Tutaj sprawdzisz aktualną ramówkę Telewizji WP

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

ycipk-4jnsm3
ycipk-4jnsm3
ycipk-4jnsm3
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4jnsm3