Trwa ładowanie...
d44m70a

TVP sprzedała prawa do serialu "Artyści" do USA. Będzie sukces?

Telewizja Polska podpisała umowę przedwstępną z Intrigue Entertainment. Stacja sprzedała prawa do adaptacji serialu "Artyści" na rynku amerykańskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Serial "Artyści" trafi do widzów za oceanem
Serial "Artyści" trafi do widzów za oceanem (Materiały prasowe)
d44m70a

Firma Intrigue Entertainment zajmuje się produkcją telewizyjną i wybiera głównie projekty zaangażowane. Serial "Artyści" był emitowany jesienią 2016 r. na antenie TVP2. To oryginalna produkcja Telewizji Polskiej, która powstała z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

Akcja serialu rozpoczyna się w dniu, w którym wieloletni dyrektor teatru zostaje znaleziony na scenie martwy, po tym jak popełnił "spektakularne" samobójstwo. Kolejnym dyrektorem zostaje młody reżyser z prowincji. Produkcja spotkała się z pozytywnym przyjęciem przez krytyków. Wyemitowano osiem odcinków, a każdy oglądało średnio 344 tys. widzów.

d44m70a

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, Intrigue Entertainment przygotuje pilota adaptacji "Artystów". Następnie zostanie on zaprezentowany wszystkim największym stacjom w Stanach Zjednoczonych.

- To bardzo ważne, że Telewizja Polska jest obecna na najważniejszych światowych targach takich jak MIPCOM. Nasze produkcje cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zwłaszcza seriale. Podpisany kontrakt świadczy o tym, że warto rozwijać produkcje jako gotowe formaty. Umowa zawarta z firma Intrigue Entertainment jest tego dowodem - mówi Maciej Stanecki, członek zarządu TVP w rozmowie z portalem.

Umowa przedwstępna została podpisana w Cannes w czasie targów telewizyjnych MIPCOM 2017. TVP zaprezentowała też inne swoje produkcje.

Myślicie, że serial "Artyści" odniesie sukces za oceanem?

d44m70a

ZOBACZ TAKŻE: Martyniuk zaśpiewa na Sylwestrze TVP? "To dla mnie wyróżnienie"

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d44m70a

Podziel się opinią

Share
d44m70a
d44m70a