Seriale polskieTVP sprzedała prawa do serialu "Artyści" do USA. Będzie sukces?

TVP sprzedała prawa do serialu "Artyści" do USA. Będzie sukces?

TVP sprzedała prawa do serialu "Artyści" do USA. Będzie sukces?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Patrycja Ceglińska-Włodarczyk

19.10.2017 09:38, aktual.: 19.10.2017 14:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telewizja Polska podpisała umowę przedwstępną z Intrigue Entertainment. Stacja sprzedała prawa do adaptacji serialu "Artyści" na rynku amerykańskim.

Firma Intrigue Entertainment zajmuje się produkcją telewizyjną i wybiera głównie projekty zaangażowane. Serial "Artyści" był emitowany jesienią 2016 r. na antenie TVP2. To oryginalna produkcja Telewizji Polskiej, która powstała z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

Akcja serialu rozpoczyna się w dniu, w którym wieloletni dyrektor teatru zostaje znaleziony na scenie martwy, po tym jak popełnił "spektakularne" samobójstwo. Kolejnym dyrektorem zostaje młody reżyser z prowincji. Produkcja spotkała się z pozytywnym przyjęciem przez krytyków. Wyemitowano osiem odcinków, a każdy oglądało średnio 344 tys. widzów.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, Intrigue Entertainment przygotuje pilota adaptacji "Artystów". Następnie zostanie on zaprezentowany wszystkim największym stacjom w Stanach Zjednoczonych.

- To bardzo ważne, że Telewizja Polska jest obecna na najważniejszych światowych targach takich jak MIPCOM. Nasze produkcje cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zwłaszcza seriale. Podpisany kontrakt świadczy o tym, że warto rozwijać produkcje jako gotowe formaty. Umowa zawarta z firma Intrigue Entertainment jest tego dowodem - mówi Maciej Stanecki, członek zarządu TVP w rozmowie z portalem.

Umowa przedwstępna została podpisana w Cannes w czasie targów telewizyjnych MIPCOM 2017. TVP zaprezentowała też inne swoje produkcje.

Myślicie, że serial "Artyści" odniesie sukces za oceanem?

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także