Trwa ładowanie...

TVP organizuje koncert dla Straży Granicznej. Wiadomo, kto nie wystąpi

Jacek Kurski ogłosił na Twitterze, że w ramach wspierania funkcjonariuszy służących na granicy polsko-białoruskiej zorganizuje wielki koncert. Lista zaproszonych gwiazd nie została jeszcze ujawniona. Ale wiadomo, że TVP nie będzie się ograniczać do artystów z Polski.

Share
Jacek Kurski zaplanował wydarzenie muzyczne dla żołnierzy
Jacek Kurski zaplanował wydarzenie muzyczne dla żołnierzyŹródło: East News
d1sz3om

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią stale się zaognia. Każdego dnia docierają sygnały o napływie kolejnych migrantów, głównie z Bliskiego Wschodu, i próbach sforsowania zabezpieczeń. Jednocześnie w przygranicznych lasach znajdowani są uchodźcy w fatalnej kondycji. Dochodzą też kolejne przypadki śmiertelne.

Polscy aktorzy, gwiazdy telewizji, ludzie Kościoła, nagrali ostatnio wspólny apel, w którym domagają się wpuszczenia na teren strefy zamkniętej pomocy humanitarnej, przy jednoczesnym utrzymaniu szczelności granic. Tymczasem Jacek Kurski ogłasza, że obrońcom polskich granic należy się wsparcie w postaci rozrywki na żywo.

Czy Barbarze Kurdej-Szatan uda się odzyskać sympatię widzów? "Trochę jest już jej za dużo w telewizji"

"Wielki koncert poparcia dla obrońców polskich granic - w jednej z baz wojskowych Wojska Polskiego na wschód od Wisły, z udziałem europejskich gwiazd" – napisał prezes TVP na Twitterze.

d1sz3om

Impreza ma być transmitowana w TVP1 5 grudnia o godz. 18. "Telewizja Polska murem za polskim mundurem. Zapraszamy!" – skwitował Jacek Kurski.

Pod jego wpisem rozpętała się burza. Jedni bili brawo, inni byli wściekli, że TVP chce się bawić, gdy na granicy umierają niewinni ludzie, w tym dzieci, wykorzystani przez reżim Łukaszenki.

Nie wiadomo, kto wystąpi na scenie. Portal Jastrząb Post zapytał jednak Mandarynę, czy przyjęłaby zaproszenie na udział w takiej imprezie.

d1sz3om

Mandaryna, która w 2013 r. ogłosiła zakończenie kariery muzycznej, ale w 2018 r. znowu wróciła na scenę, podkreśliła, że jest "trochę po drugiej stronie" i nie jest zbytnio związana z tym, co robi TVP.

- Natomiast koncert jest takim miejscem, że wszyscy powinni się bawić i myślę, że w muzyce nie ma podziałów. Muzyka jest taką wspaniałą sferą, że wszyscy możemy bawić się do tej muzyki, bez względu na to, z której strony jesteśmy i kogo wspieramy – stwierdziła Mandaryna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1sz3om

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sz3om
d1sz3om