Trwa ładowanie...

TVP nie zapomniało o WOŚP. Wzmianka o finale w "Panoramie" i "Wiadomościach"

27. finał WOŚP zagościł w głównych serwisach informacyjnych Telewizji Polskiej. W ubiegłym roku za nikłą relację na stację spadła lawina krytyki. W tym zadbano, by widzowie nie przeoczyli wzmianki.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

TVP nie zapomniało o WOŚP. Wzmianka o finale w "Panoramie" i "Wiadomościach"
Źródło: kadr z programu
d1nes4u

Informacji o 27. finale WOŚP w tym roku nie zabrakło w TVP. W głównym wydaniu "Panoramy" o 18.00 krótką wzmiankę poprzedzono planszą z charakterystycznymi, barwnymi puszkami. W krótkim materiale pokazano przemierzających ulice wolontariuszy i poinformowano, że w akcję zaangażowało się ok 120 tys. osób, a kwota, jaką udało się zebrać, wczesnym wieczorem przekroczyła 37 mln. Pojawiło się także wspomnienie, że w ubiegłym roku udało się zebrać rekordową kwotę ponad 126 mln zł. Tuż po niej wyemitowano dłuższy materiał o wspólnej inicjatywie Caritas i Polskiej Akcji Humanitarnej – pomoc dla Jemenu.

Podobna wzmianka pojawiła się później w "Wiadomościach" o 19.30. W dużej mierze pojawiły się te same informacje, które przekazano w "Panoramie". Wspomniano także, że fundacja z zebranej w ubiegłym roku kwoty wydała na specjalistyczny sprzęt i prowadzenie programów medycznych wydano 90 mln zł. Także w "Wiadomościach" zaraz potem pojawił się dłuższy materiał o licznych akcjach charytatywnych przeprowadzanych Caritas, w tym ostatniej organizowanej we współpracy z Polską Akcją Humanitarną.

d1nes4u

Przypomnijmy, że w 2017 r. ogromne zamieszanie w mediach wywołał fakt, że TVP nie wspomniała ani słowem o finale WOŚP i rekordowej sumie zebranych pieniędzy. Na władze stacji wylała się fala krytyki. Rok później o finale WOŚP już wspominano, ale w materiale TVP Info poświęcono mu zaledwie minutę. Tym razem materiałów nie zabrakło na głównych antenach w serwisach informacycjnych. W każdym z nich wybrzmiało także hasło tegoroczenego finału "pomaganie jest dziecinnie proste".

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1nes4u

Podziel się opinią

Share
d1nes4u
d1nes4u