Trwa ładowanie...
d31vusk

TVP ma zrealizować serial "Erynie". To koprodukcja z Netfliksem

Telewizja Polska ma rozpocząć prace nad serialem "Erynie" na podstawie książki Marka Krajewskiego. Prawdopodobnie będzie to produkcja zrealizowana wraz z Netfliksem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej
Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d31vusk

Telewizja Polska już dwa lata temu nabyła prawa do ekranizacji książki Marka Krajewskiego "Erynie". Wiosną pojawiły się pierwsze informacje o tym, że stacja prowadzi negocjacje z Netfliksem.

ZOBACZ: Jacek Kurski o sukcesach Roksany Węgiel i Viki Gabor: "TVP stworzyło idealne warunki rozwoju"

- Zdjęcia miały ruszyć jeszcze w grudniu. Jest dopinany, albo już dopięty montaż finansowy, koprodukcyjny. Będziemy tę produkcję realizować, takie są ustalenia na dziś. To prawdopodobnie będzie koprodukcja z Netfliksem - ale nie ma kontraktu - lubię mówić o rzeczach pewnych i już potwierdzonych. Jest to najbardziej prawdopodobna opcja - powiedział Jacek Kurski w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

d31vusk

Jesienią odbywały się castingi do serialu. Za reżyserię ma odpowiadać Borys Lankosz, a za scenariusz: Igor Brejdygant, Borys Lankosz, Magdalena Lankosz i Władysław Pasikowski. Zdjęciami zajmie się Marcin Koszałka, a muzyką Michał Lorenc.

Przeczytaj: "Wielka gra" może wrócić na antenę TVP. Jacek Kurski nie wyklucza reaktywacji teleturnieju

Do tej pory na Netfliksie znalazły się dwie polskie produkcje. "1983" w reżyserii m.in. Agnieszki Holland i Katarzyny Adamik
i "Ultraviolet" wyprodukowany przez AXN. 20 grudnia na platformie pojawi się też "Wiedźmin", amerykańska produkcja na podstawie książek polskiego autora Andrzeja Sapkowskiego.

O czym będzie serial "Erynie"? Akcja toczy się pod koniec lat 30. XX wieku we Lwowie. Edward Popielski prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa na młodym chłopcu, następnie porwań kilku dzieci, z którymi komisarza łączy więź. Serial ma mieć 12 odcinków.

d31vusk

Podziel się opinią

Share
d31vusk
d31vusk