Trwa ładowanie...
d12n5be

TVP jeszcze bardziej kulturalna. W ramówce opera, balet i teatr telewizji. Co na to widzowie?

Od jesieni Telewizja Polska stawia na kulturę wysoką. Nie zobaczymy więc kabaretów i występów satyryków. Zamiast tego, stacja proponuje spektakle teatralne i balet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Teatr telewizji
Teatr telewizji (Youtube.com)
d12n5be

Telewizja Polska stawia w nowej jesiennej ramówce na propagowanie kultury. Jak poinformował serwis wirtualnemedia.pl, już od 28 sierpnia na antenę Jedynki wraca Teatr Telewizji, który od jesieni będzie pokazywany co tydzień w stałym paśmie (poniedziałki godz. 20:15). TVP1 zaprezentuje dwie premiery w miesiącu, które wyprodukuje właśnie TVP. Oprócz tego, stacja nawiązała również współpracę z kilkoma teatrami na nagrania wybranych spektakli z ich repertuaru oraz transmisję przedstawień w ramach "teatru na żywo".

Z kolei TVP Kultura w swoim wtorkowym paśmie pokaże widzom archiwalne sztuki i co najmniej jedną premierę. Ale to nie wszystko. Już od 1 października, w każdą niedzielę o godz. 14:00, na antenie TVP Kultura zobaczyć będzie można opery, operetki i balet.

Zobacz także: #dziejesienazywo: Mateusz Matyszkowicz o TVP Kultura

- Telewizja publiczna istnieje dla teatru. On jest jej sercem. Przywrócenie teatru na Jedynce jest symboliczne. Wszystko inne temu służy. Dla mojego zespołu to jasna aksjologia, bo teatr buduje wspólnotę - uzasadnił decyzję Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP1 i TVP Kultura, w rozmowie z wirtualnemedia.pl.

d12n5be
d12n5be

Podziel się opinią

Share

d12n5be

d12n5be