TVP Info przerwało program. Powód był kuriozalny
Oglądając TVP Info, widzowie niejednokrotnie mogą być zdziwieni. Jednak w środowe popołudnie informacyjny kanał TVP wywołał prawdziwą konsternację, przerywając - i to pilnie - nadawanie programu. Powód tej przerwy okazał się jednak kuriozalny.
O tym, jak daleką od rzeczywistości i dziennikarskiego obiektywizmu wizję Polski i świata prezentuje na swoich antenach TVP od czasu rządów PiS, można przekonać się, oglądając np. "Wiadomości" czy śledząc TVP Info. Okazuje się jednak, że stacja potrafi minąć się z prawdą nawet wtedy, gdy informuje o sprawach pilnych.
W środę tuż po godzinie 13, w trakcie emisji magazynu "Serwis Info", nastąpiła nieoczekiwana przerwa w nadawaniu programu. Widzowie zobaczyli na ekranie czerwoną planszę z napisem "Pilne!", sugerującą, że mamy do czynienia z istotnie ważnym, niespodziewanym wydarzeniem, o którym publiczny nadawca ma obowiązek poinformować.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jakież musiało być zdziwienie (ale i wewnętrzna ulga) telewidzów, gdy ich oczom ukazała się szefowa kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych i czołowi politycy PiS, m.in. Jacek Sasin czy Andrzej Jaworski. Wszyscy byli zebrani na uczelni o. Tadeusza Rydzyka w Toruniu.
Okazało się bowiem, że tym "pilnym" wydarzeniem, dla którego TVP Info przerwało nadawanie swojego programu, jest początek konferencji "Bezpieczeństwo Energetyczne Polski" organizowanej przez WSKSiM.
Tę kuriozalną sprawę nagłośnił w sieci prześmiewczy profil 'Oglądam "Wiadomości", bo nie stać mnie na dopalacze', tak żartując z alarmującej widzów TVP Info planszy:
"Czyżby Putina ktoś zgładził? Katastrofa naturalna? Wypadek? Hmm.... sami zobaczcie" - czytamy na Twitterze, gdzie poza screenami z czerwoną planszą zamieszczono także przerwany fragment programu TVP Info i początek transmisji konferencji na uczelni Rydzyka nadawanej także w TV Trwam.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" kłócimy się o skandaliczną "Blondynkę", znęcamy się nad ostatnim (daj Bóg!) filmem Patryka Vegi i zgrzytami zębami, wspominając makabryczne zbrodnie "Dahmera". Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.