Trwa ładowanie...

TVP Info przerwało konferencję ministra zdrowia. Kaczyński na pogrzebie był ważniejszy

We wtorek 7 września doszło do dwóch niecodziennych sytuacji, kiedy TVP Info i TVN24 przerwało nadawane na żywo konferencje przedstawicieli rządu. Obie stacje miały swoje, skrajnie różne powody.

Share
Pilniejsza od konferencji ministra zdrowia okazała się mowa wygłoszona na pogrzebie księdzaPilniejsza od konferencji ministra zdrowia okazała się mowa wygłoszona na pogrzebie księdzaŹródło: TVP VOD
d2d7po0

W przypadku TVN24 chodziło o konferencję ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który ostro skrytykował działania Komisji Europejskiej. Zwróciła się ona do TSUE o nałożenie kar finansowych na Polskę za działalność Izby Dyscyplinarnej.

Ziobro na konferencji przekonywał, że "to próba ograniczenia naszej suwerenności i zamach na polski porządek prawny". Po jednym z wypowiedzianych argumentów TVN24 przerwało transmisję na żywo, by wytłumaczyć swoim widzom, że Ziobro mówi nieprawdę.

Tego samego dnia TVP Info przerwało konferencję prasową ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Członek rządu przemawiający w Karpaczu mówił m.in. o projekcie ustawy dotyczącej systematycznego wzrostu nakładów finansowych na system opieki zdrowotnej. Była to odpowiedź na bieżący kryzys i protest ratowników medycznych, o którym mówi cała Polska.

Zdaniem TVP Info nowe informacje przekazywane przez ministra zdrowia nie były jednak najważniejsze dla widzów. W pewnym momencie na ekranie pojawiła się czerwona plansza z napisem "Pilne" i zamiast ministra Niedzielskiego w Karpaczu widzowie TVP Info zobaczyli prezesa Kaczyńskiego na Wawelu.

d2d7po0

"Pilna" okazała się mowa pogrzebowa Jarosława Kaczyńskiego, którą wygłosił podczas uroczystego pożegnania księdza prałata Zdzisława Sochackiego. Opiekuna katedry na Wawelu żegnał także prezydent Andrzej Duda, który odznaczył prałata pośmiertnie Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w pracy duszpasterskiej i działalności społecznej.

Rafał Brzozowski – od uczestnika "The Voice" po czołową gwiazdę TVP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2d7po0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d7po0
d2d7po0