Trwa ładowanie...

TVP i Netflix będą razem współpracować? Trwają negocjacje nad koprodukcją serialu

TVP i Netflix negocjują warunki współpracy. Obydwie firmy rozmawiają na temat serialowej koprodukcji, a także ustalają listę tytułów, jakie znajdą się w bibliotece.

Share
TVP i Netflix będą razem współpracować? Trwają negocjacje nad koprodukcją serialuŹródło: iStock.com
d2lk8j3

TVP i Netflix łączą siły

Dotychczas jedynym polskim akcentem na Netfliksie był serial “1983”, a także serial kryminalny “Ultraviolet”. Oprócz tego należąca do Agory spółka Next FIlm porozumiała się z Netfliksem, w sprawie dystrybucji filmów z bazy polskiej firmy.

Tym razem współpracę z Netfliksem ma nawiązać Telewizja Polska. Obie firmy planują nawet wspólnie wyprodukować serialową adaptację powieści Marka Krajewskiego “Erynie”.

Z ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że rozmowy pomiędzy Netflixem a TVP znajdują się na zaawansowanym etapie. Poza współprodukcją autorskiego serialu, Netflix jest także zainteresowany wdrożeniem produkcji TVP do swojej biblioteki. Aktualnie trwają pracę nad listą tytułów, które miałyby się znaleźć na platformie. Oznaczałoby to zmianę strategii Telewizji Polskiej, gdyż do tej pory zarząd zakładał, że telewizja publiczna nie udostępnia swoich produkcji innym podmiotom z rynku VOD.

d2lk8j3

Według ekspertów, TVP poprzez udostępnienie Netfliksowi własnych seriali będzie starać się zainteresować swoimi tytułami tych widzów, którzy nie oglądają telewizji stacjonarnej.

- Bez dokładnej analizy trudno powiedzieć, w jakim stopniu baza abonentów Netfliksa w Polsce pokrywa się z użytkownikami serwisu VoD TVP, ale zakładam, że w dużym stopniu są to jednak rozłączne grupy. Jeżeli tak, to TVP poprzez platformę Netfliksa zyskuje możliwość dotarcia do nowych odbiorców nie tylko za granicą, ale także w Polsce - twierdzi Michał Kozicki, były prezes HBO Polska.

d2lk8j3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lk8j3
d2lk8j3