Trwa ładowanie...
d3w0tpk

TVP codziennie pokaże mszę świętą. Kurski dogadał się z Episkopatem

Telewizja Polska zawarła nową umowę z Episkopatem Polski. Ich współpraca rozszerzyła się o kolejne transmisje kościelne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski podpisał nową umowę z Episkopatem Polski
Jacek Kurski podpisał nową umowę z Episkopatem Polski (TVP)
d3w0tpk

Od 18 maja br. widzowie TVP3 mogą codziennie odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia przed ekranami telewizorów. Transmisja z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach cieszy się popularnością. Jak chwalił się prezes TVP Jacek Kurski, już pierwszego dnia nadawania modlitwy oglądało ją 1,1 mln widzów.

Przypomnijmy, że w tym samym sanktuarium Jacek Kurski 18 lipca br. zawarł drugi ślub kościelny.

Wpadki "Wiadomości" TVP. Sporo się ich nazbierało

Współpraca pomiędzy TVP a Episkopatem Polski trwa od 2008 r. Zakłada ona funkcjonowanie i rozwój redakcji programów katolickich w publicznej telewizji. 23 września br. zawarto nowe porozumienie.

d3w0tpk

Jacek Kurski w towarzystwie członka zarządu TVP Mateusza Matyszkowicza podpisał nowelizację umowy z Episkopatem Polski reprezentowanym przez biskupa Artura Mizińskiego. Dokument został przypieczętowany też przez arcybiskupa Wacława Depo, przewodniczącego Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.

Na mocy porozumienia oprócz koronki do Bożego Miłosierdzia nadawanej codziennie o godz. 15:00 na antenie TVP3, w stacji TVP1 pojawią się codzienne transmisje mszy świętej o godz. 7:00.

Umowa przewiduje również rozszerzenie oferty programowej Telewizji Publicznej o nowe audycje na antenie TVP Info oraz TVP3. Na razie nie zdradzono szczegółów kolejnych religijnych programów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w0tpk

Podziel się opinią

Share
d3w0tpk
d3w0tpk