Trwa ładowanie...

TVP ma nowy hit. Transmisja z modlitwy wchodzi do ramówki

18 maja o godz. 15:05 w polskiej telewizji nastąpił historyczny moment – stacja TVP3 osiągnęła rekordowy wynik oglądalności. Wszystko za sprawą transmisji modlitwy, do której zachęcał św. Jan Paweł II.

TVP ma nowy hit. Transmisja z modlitwy wchodzi do ramówkiŹródło: Getty Images
d1495yg
d1495yg

Jacek Kurski niedawno został odwołany ze stanowiska prezesa TVP, ale działania i wyniki oglądalności Telewizji Polskiej nie są mu obojętne. Ostatnio pochwalił historyczny sukces telewizyjnej Trójki, która w 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły wyemitowała transmisję odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego spod obrazu w Łagiewnikach. Program na żywo przyciągnął przed telewizory 1,1 mln widzów, zostawiając daleko w tyle Jedynkę, TVN24 i inne najchętniej oglądane o tej porze stacje.

Kurski zasugerował, że codzienna Koronka do Miłosierdzia Bożego wejdzie na stałe do ramówki TVP3 jako "żywy pomnik pamięci Jana Pawła II przez kult, do którego tak bardzo zachęcał nasz Papież".

Czym jest Koronka do Miłosierdzia Bożego?

"Módl się, ile możesz, za konających, wypraszaj im ufność w Moje miłosierdzie, bo oni najwięcej potrzebują ufności, a najmniej jej mają. Wiedz o tym, że łaska wiecznego zbawienia niektórych dusz w ostatniej chwili zawisła od twojej modlitwy" – to słowa samego Jezusa, które usłyszała i zanotowała w swoim "Dzienniczku" św. Faustyna.

d1495yg

Koronka jest jednym z elementów kultu Miłosierdzia Bożego, który głosiła polska zakonnica i mistyczka. To z jej inicjatywy powstał słynny obraz Chrystusa z podpisem "Jezu, ufam Tobie", a Jan Paweł II ustanowił Niedzielę Miłosierdzia Bożego (wypada między 30 marca i 2 maja).

Oprócz codziennej Koronki do Miłosierdzia Bożego TVP3 transmituje też (od poniedziałku do piątku o 20:00) Mszę Św. z Jasnej Góry.

Obejrzyj: O. Paweł Gużyński o filmie "Zabawa w chowanego": "Dla księży ten dokument to przejaw agresji wobec Kościoła"

d1495yg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1495yg