Trwa ładowanie...

TVN24 może na tym skorzystać. Widzowie zauważą różnicę?

Nie Polska, a Holandia przyznała - na mocy unijnego prawa - TVN24 koncesję na nadawanie. Dla stacji będzie to oznaczać nie tylko zachowanie ciągłości emisji, ale i nowe możliwości m.in. w kontekście emisji reklam.

Kanał TVN24 uzyskał koncesję w Holandii. Jak jednak podkreśliła Katarzyna Kieli w rozmowie Piotrem Kraśką, "domem TVN24 jest Polska" Kanał TVN24 uzyskał koncesję w Holandii. Jak jednak podkreśliła Katarzyna Kieli w rozmowie Piotrem Kraśką, "domem TVN24 jest Polska" Źródło: Materiały prasowe
d1dpagz
d1dpagz

W lutym 2020 r. stacja TVN24 złożyła do KRRiT wniosek o przedłużenie koncesji, która wygasa 26 września 2021 r. Przez półtora roku nie doczekała się decyzji w tej sprawie. Niedawno zarząd TVN poinformował o uzyskaniu koncesji w Holandii, która umożliwi kanałowi nadawanie. Jak zdradziła Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA, wniosek złożono w lipcu, niemal do ostatniej chwili czekając na pozytywne rozpatrzenie wniosku przez KRRiT. Na mocy uzyskanej w Niderlandach koncesji kanał TVN24 dalej będzie nadawał dla widzów, którzy nie odczują żadnej zmiany. Nowe prawo daje jednak stacji kolejne możliwości m.in. w kwestii emitowanych na antenie TVN24 reklam.

Odejścia z TVN

Zgodnie z tamtejszym prawem medialnym dopuszczalna jest m.in. szersza reklama alkoholu. O ile w Polsce można reklamować wyłącznie piwo i to w określonych godzinach (20:00 – 6:00), to niderlandzkie prawo medialne dopuszcza także emisję spotów mocniejszych trunków, choć także wyłącznie w określonych godzinach (21:00 - 6:00).

Jak podają Wirtualnemedia, jesienią możliwe stanie się także reklamowanie gier hazardowych. "Od 1 października wchodzą bowiem przepisy, które obowiązują dostawców gier losowych online, kasyna i bukmacherów. Spoty telewizyjne będą dozwolone między godziną 19 i 6 rano" - czytamy na stronach portalu, który zwraca jednak uwagę, że reklama alkoholu i wyżej wymienionych usług wpłynęłaby na wizerunek stacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1dpagz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dpagz