Trwa ładowanie...

Kultowa audycja już nie w Trójce. Wybrzmi za to u konkurencji

W Nowy Rok na antenie Trójki zabraknie Topu Wszech Czasów. Po 26 latach kultowa audycja po raz pierwszy nie znalazła się w ramówce publicznej rozgłośni. Zestawienie stu najpopularniejszych piosenek pojawi się za to w Radiu 357.

Share
Top Wszech Czasów w 2020 roku pojawi się na antenie Radia 357. Zabraknie go w Trójce. Marek Niedźwiecki jest pomysłodawcą formatuTop Wszech Czasów w 2020 roku pojawi się na antenie Radia 357. Zabraknie go w Trójce. Marek Niedźwiecki jest pomysłodawcą formatuŹródło: AKPA
d2lc6d7

Top Wszech Czasów to kolejna już kultowa audycja, której słuchacze programu Trzeciego PR nie usłyszą na antenie. Jak podaje portal Wirtualne Media, w ramówce na 1 stycznia nie ma corocznego zestawienia najpopularniejszych piosenek polskich i zagranicznych wykonawców, które tego dnia wypełniało niemal cały czas antenowy (12 godzin w ciągu dnia). Od 1994 roku listę stu prezentowanych w ramach Topu Wszech Czasów przebojów wybierali słuchacze, głosując tak samo jak na Listę Przebojów. Głosowanie zazwyczaj rozpoczynało się na początku listopada i trwało do 27 grudnia. Wyniki prezentowano 1 stycznia, a audycję kolejno prowadziło po sobie czterech dziennikarzy: Marek Niedźwiecki, Piotr Baron, Piotr Metz i Piotr Stelmach.

W 2019 roku miał miejsce 26. Top Wszech Czasów, kolejnego 27. na Myśliwieckiej nie będzie. Trójkową tradycję zamierza jednak kontynuować Radio 357.

Skandale 2020. O nich było naprawdę głośno

Top Wszech Czasów pojawi się na antenie Radia 357 1 stycznia 2020 roku. Audycję poprowadzi na antenie Marek Niedźwiecki, pomysłodawca całego zestawienia, a także Piotr Stelmach i po raz pierwszy - Marcin Łukawski. Z uwagi na brak infrastruktury do głosowania zestawienie stu piosenek przygotowali jednak dziennikarze stacji, a nie słuchacze. Tak w rozmowie z wymienionym portalem o Topie mówi Piotr Stelmach:

d2lc6d7

- Po prostu nie mamy jeszcze nowego systemu do głosowania, pracujemy nad nim bardzo pilnie. Ale na to trzeba jeszcze trochę poczekać. Mimo to bardzo chcieliśmy wyemitować na naszej antenie "Top Wszech Czasów", bo to audycja, bez której ani słuchacze, ani my nie wyobrażamy sobie Nowego Roku. To trochę jak Boże Narodzenie bez "Kevina..". Dlatego wybraliśmy tym razem nasze najważniejsze utwory, nazywając to wewnętrznie "Topem Zerowym". Niesamowite wyzwanie, ale udało się - stwierdził Stelmach.

"Zerowy" Top Wszech Czasów w Radiu 357 ruszy o godzinie 9:00 i potrwa do gadziny 21:00. Rozgłośnia założona przez byłych dziennikarzy Trójki, póki co nie zaczęła jeszcze działać w pełnym trybie. W grudniu wyemitowano kilka próbnych audycji. Dzień przed Wigilią na antenie rozgłośni odbyła się licytacja na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja prowadzona przez Kubę Strzyczkowskiego. Audycja zgromadziła w sieci ok. 93 tys. słuchaczy. Na rzecz podopiecznych fundacji zebrano prawie 280 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2lc6d7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lc6d7
d2lc6d7