Trwa ładowanie...
28-10-2013 22:36

"Top of the Lake" i "Morderstwa w Fjällbace" - dwa nowe seriale już od listopada!

Share
"Top of the Lake" i "Morderstwa w Fjällbace" - dwa nowe seriale już od listopada!Źródło: ale kino +
d2tc237

Ale kino+ zaprasza na polską premierę dwóch seriali kryminalnych. Pierwszy z nich to *"Morderstwa w Fjällbace", produkcja nawiązująca do bestsellerowych kryminałów Camilli Läckberg, czołowej szwedzkiej pisarki. Drugim serialem będzie nowozelandzki "Top of the Lake", porównywany do "Miasteczka Twin Peaks". W rolach głównych występują: Holly Hunter, Peter Mullan i gwiazda serialu "Mad Man" Elisabeth Moss.*

Na serial "Morderstwa w Fjällbace" składa się sześć, nakręconych w 2013 roku, pełnometrażowych filmów. Pierwszy z nich, „Niemiecki bękart”, to adaptacja książki Camilli Läckberg. Kolejnych pięć produkcji inspirację czerpało z powieści autorki, ale powstało na podstawie zupełnie nowych, oryginalnych scenariuszy. Nawiązują one do świata stworzonego przez Läckberg - akcja rozgrywa się w Fjällbace a bohaterami są inspektor policji Patrick Hedström i jego żona Erika Falck, autorka powieści kryminalnych. Para prowadzi zawiłe śledztwa.

Twórcy serialu wiernie nawiązali do klimatu powieści Camilli Läckberg poprzez połączenie wyrazistych postaci z emocjonującymi zagadkami kryminalnymi. Zachowane zostały również fabularne rozwiązania, charakterystyczne dla powieści Läckberg. Akcja przebiega dwutorowo – współcześnie, kiedy toczy się śledztwo i w przeszłości, gdzie wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat naprowadzają widza na rozwiązanie łamigłówki.

d2tc237

*"Morderstwa w Fjällbace" w ale kino+ w niedziele od 3 listopada do 8 grudnia o 20:10.*

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,33247,title,Morderstwa-w-Fjllbace,serial.html )**

d2tc237

Z kolei akcja "Top of the Lake" rozgrywa się na nowozelandzkiej prowincji, w położonym nad olbrzymim jeziorem miasteczku Lake Top, w otoczeniu lasów i skalistych zboczy. Na tle bajkowego krajobrazu dochodzi do tragedii – 12-letnia Tui Mitcham próbuje utopić się w jeziorze. W ostatniej chwili zostaje odratowana i zawieziona do lekarza, który z przerażeniem odkrywa, że dziewczynka jest w piątym miesiącu ciąży. Rozpoczyna się śledztwo, które prowadzi detektyw Robin Griffin (Elizabeth Moss). Dziewczynka nie chce zdradzić, kto jest ojcem dziecka, a po przesłuchaniu znika. Detektyw Robin chce ją odnaleźć za wszelką cenę. Poszukiwania poprowadzą policjantkę do mrocznych tajemnic skrywanych przez mieszkańców Laketop.

"Top of the Lake" wzbudził sensację na tegorocznym festiwalu w Cannes, gdzie był pokazywany. W tegorocznym konkursie Emmy zdobył nagrodę za zdjęcia i był nominowany w 7 innych kategoriach, w tym dla odtwórczyni głównej roli - Elizabeth Moss. W "Top of the Lake" aktorka stworzyła niezwykle sugestywną postać detektyw Robin Griffin, a według wielu krytyków pokazała nowe oblicze, zupełnie inne niż w roli Peggy z serialu "Mad Men", który przyniósł jej sławę. Świetną kreację stworzyła również Holly Hunter, wcielając się w GJ – duchową przewodniczkę enklawy dla kobiet „Paradise”. Za sukcesem serialu stoi także Jane Campion, zdobywczyni Oscara® za „Fortepian”, która jest autorką scenariusza i reżyserką produkcji.

Serial zachwyca niezwykłym klimatem, przywodzącym na myśl szwedzki "The Killing" i "Miasteczko Twin Peaks" Davida Lyncha. Atmosfera tajemnicy wciąga widza w świat zagadek, w którym nic nie jest oczywiste. Jak napisała w recenzji na portalu www.dzikabanda.pl Joanna Roman: "W Lake Top nic nie jest takie jak się wydaje. A sama Robin, kiedy rozpocznie swoją “krucjatę” w sprawie Tui, powodowana – jak się okazuje względami bardzo prywatnymi – przekona się, że będąc w tym miejscu i zajmując się tą właśnie sprawą – będzie musiała zmierzyć się również z własnymi demonami i tym, czego nie chciała ani o sobie ani o miejscu, skąd pochodzi, wiedzieć".

*"Top of the Lake" w ale kino+ w środy od 6 listopada do 25 grudnia o 22:00.*

d2tc237

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,29738,title,Top-of-the-Lake,serial.html )**

d2tc237
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tc237
d2tc237