Nie przejęli się ciężarną. Tomaszewska komentuje wyrzucenie z TVP

Małgorzata Tomaszewska już nie poprowadzi śniadaniówki TVP
Małgorzata Tomaszewska już nie poprowadzi śniadaniówki TVP
Źródło zdjęć: © KAPIF

24.01.2024 07:08, aktual.: 24.01.2024 09:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zmiany w TVP dotknęły nie tylko pracowników odpowiedzialnych za programy informacyjne, ale także obsadę "Pytania na śniadanie". Z pracą pożegnali się prawie wszyscy prowadzący, w tym Małgorzata Tomaszewska. Jak reaguje na obecną sytuację?

Ida Nowakowska, Tomasz Wolny, Małgorzata Opczowska, Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, Olek Sikora, Małgorzata Tomaszewska. To nazwiska prowadzących, którzy nie wrócą do śniadaniówki TVP w wyniku grudniowej rewolucji. Wciąż nie wiadomo, czy taki sam los czeka Tomasza Kammela i Izę Krzan.

"Pytanie na śniadanie" jest teraz prowadzone przez dwie nowe pary: Klaudię Carlos i Roberta El Gendy oraz Roberta Stockingera i Joannę Górską. Widzowie nie są zadowoleni z takiego obrotu spraw, podobnie jak byli prowadzący, którzy o zwolnieniu z pracy mieli się dowiadywać przez telefon.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ostatnie tygodnie były szczególnie trudne i nerwowe dla Tomaszewskiej, która jest w ósmym miesiącu ciąży. Zapytana przez "Fakt" o utratę pracy, prezenterka nie chciała tego roztrząsać.

- Moje myśli krążą teraz jedynie wokół córki. Robię wszystko, by spokojnie donosić ciążę - wyznała Tomaszewska. 35-latka ma urodzić drugie dziecko w połowie lutego.

Tomaszewska była aktywna do samego końca. Jeszcze pod koniec grudnia zastępowała w programie Małgorzatę Opczowską, której mama i babcia trafiły w święta do szpitala. Jej zaangażowanie nie pomogło jednak utrzymać pracy. Można się dziwić, że TVP zwolniła kobietę w zaawansowanej ciąży. Jednak nawet jeśli pracowała tam na etacie (zwykle prezenterów obowiązują czasowe kontrakty), to minister Sienkiewicz ogłosił likwidację spółki, co w praktyce umożliwia zwolnienie każdego.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad serialem "Forst" z Borysem Szycem, omawiamy ostatni film Nicolasa Cage'a, a także pochylamy się nad "The Curse" czyli najbardziej niezręczną produkcją ostatnich lat. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (54)
Zobacz także