Wygrał z Polskim Radiem. Tomasz Zimoch dostanie spore odszkodowanie

Tomasz Zimoch "pozamiatał" (AKPA)
Tomasz Zimoch "pozamiatał" (AKPA)

09.10.2021 18:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tomasz Zimoch wygrał proces, który przed pięcioma laty wytoczył Polskiemu Radiu. Jak podają Wirtualne Media, dziennikarz otrzyma od byłego pracodawcy całkiem spore odszkodowanie.

Tomasz Zimoch był jednym z najpopularniejszych dziennikarzy radiowych. Przez ponad 38 lat, aż do 2016 r. pracował dla Polskiego Radia. Obecnie jest parlamentarzystą. Współpracę z wieloletnim pracodawcą rozwiązał nagle w atmosferze skandalu. Do dziś twierdzi, że konflikt nie rozpoczął się z jego winy.

Jak podają Wirtualne Media, "nastąpiło to po tym, jak w połowie maja (zaraz po publikacji wywiadu z nim w 'Dzienniku Gazecie Prawnej') został bezterminowo zawieszony w obowiązkach służbowych. Wykluczono go też z ekipy wyznaczonej do relacjonowania Euro 2016 i igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro".

Polskie Radio pozwało Zimocha i zażądało aż 30 tys. zł za "nieuzasadnione" rozwiązanie umowy, na co zbulwersowany dziennikarz odpowiedział kontratakiem. Były pracodawca przegrał sprawę w sądzie i teraz sam musi wypłacić Zimochowi wspomniane odszkodowanie.

"Walka z Goliatem wreszcie zakończona po 5 latach. Polskie Radio przegrało po raz kolejny we wszystkich instancjach. Dzisiaj Sąd ponownie orzekł, że moje rozwiązanie umowy o pracę z winy pracodawcy, było zasadne" - poinformował na Twitterze dziennikarz.

- Ostatecznie okazało się więc, że to ja miałem rację i z tego niezmiernie się cieszę. Okazuje się, że wszystko, co mówiłem pięć lat temu, znalazło swoje potwierdzenie. Martwi mnie tylko, że ustalenie tego trwało tak długo. Długo, bardzo długo. Za długo - powiedział portalowi Zimoch, któremu sąd zasądził odszkodowanie w wysokości 30 tys. zł.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także