Trwa ładowanie...

Tomasz Wygoda apeluje: "Czy w ogóle wierzymy w to, co powtarzamy w kościele?"

Tomasz Wygoda, juror "Tańca z gwiazdami", często wypowiada się na gorące tematy. Teraz zabrał głos w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. - Jeśli my jesteśmy mądrymi ludźmi i wiemy, że nie możemy ich wpuścić, to zróbmy to w taki sposób, żeby to nie godziło w ich zdrowie i życie oraz naszą godność - powiedział.

Tomasz Wygoda jest jurorem "Tańca z gwiazdami"Tomasz Wygoda jest jurorem "Tańca z gwiazdami"Źródło: AKPA
dhd9uqp
dhd9uqp

Tomasz Wygoda to tancerz i choreograf, który w 14. edycji "Tańca z gwiazdami" wraz z Rafałem Maserakiem, Iwoną Pavlović i Ewą Kasprzyk ocenia uczestników programu. Jest wymagający, ale nawet jeśli słabo ocenia czyjś występ w programie, robi to w sposób kulturalny.

Tancerz jest aktywny na Instagramie, gdzie dzieli się z fanami swoim życiem prywatnym. Często zabiera też głos w ważnych społecznie sprawach. Bardzo istotny jest dla niego temat praw człowieka.

Teraz w rozmowie z Plejadą wypowiedział się na temat sytuacji uchodźców na granicy polsko-białoruskiej. - Jesteśmy tylko wtedy silni, jeśli otworzymy się na inność. Nawet jeśli ta inność teraz nas w jakiś sposób przeraża - powiedział.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Maserak i Wygoda MIAŻDŻĄ Kaźmierską! Padły ostre słowa: "Dagmara chce nadrabiać wyglądem, a nie tańcem..."

Wygoda kontynuował swoją myśl: - Wiadomo, że nie możemy wpuścić do naszego kraju więcej ludzi, niż możemy, bo to są proporcje, ale to nie znaczy, że możemy ich traktować w taki sam sposób zły, jak ich wykorzystał na granicy Łukaszenka czy Putin. Zostali przez nich oszukani. To jeśli my jesteśmy mądrymi ludźmi i wiemy, że nie możemy ich wpuścić, to zróbmy to w taki sposób, żeby to nie godziło w ich zdrowie i życie oraz naszą godność.

Tomasz Wygoda apeluje do sumień Polaków

Później zaapelował do sumień Polaków: - Czy wciąż jesteśmy Polakami, o jakich nas uczono, że jest honor, orzełek w koronie? Czy w ogóle wierzymy w to, co powtarzamy w kościele? Zostałem wychowany w tradycji patriotycznej. Już wiem, że ta tradycja może być otwarta na wszystkich. Widzę, że nie rozumiemy tego, jak giną Ukraińcy dzisiaj osamotnieni. My, którzy wciąż mamy w pamięci II wojnę światową. Oni to wzięli na siebie, żebyśmy my tego nie mieli. Oni tracą życie. Jestem tak przerażony, że mówimy takie głupstwa. Tyle nieprzemyślanych rzeczy [...].

dhd9uqp

Na koniec Wygoda obiecał, że pojawi się na Marszu Równości w Warszawie: - Jak będę w Warszawie, to pójdę na Marsz Równości. Po tej rozmowie postaram się tak zaplanować czas, żeby być. Wezmę to sobie za punkt honoru.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" pochylamy się nad "Mocnym tematem" Netfliksa, załamujemy ręce nad szokującą decyzją Disney+, rzucamy okiem na "Nową konstelację" i jedziemy do Włoch z "Ripleyem". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dhd9uqp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dhd9uqp